VIDEO El este Ismaila Sarr de la Watford! Cum să dai gol de la 50 de metri și apoi să ratezi o lovitură de la 11 metri

ismaila sarr Championship Premier League Watford West Bromwich Albion Anglia
Data publicarii: Marti 09 August 2022, 10:30
Data actualizarii: Marti 09 August 2022, 10:33

Atacantul senegalez a marcat un gol de poveste în meciul West Bromwich Albion - Watford din Championship.

West Bromwich Albion și Watford au remizat luni seara, scor 1-1, în etapa a doua din Championship, liga secundă engleză.

Eroul meciului a fost atacantul lui Watford, Ismaila Sarr. Senegalezul în vârstă de 24 de ani a deschis scorul în minutul 12 cu un șut de la aproximativ 50 de metri!

Ismaila Sarr a ajuns în 2019 la Watford, din Ligue 1

West Brom a egalat în prelungirile primei reprize (Karlan Grant, 45+2), iar Sarr a avut ocazia în minutul 75 să aducă victoria oaspeților, însă a ratat o lovitură de la 11 metri!

Sarr, care are două sezoane jucate în Premier League cu Watford, este legitimat la clubul englez din 2019, după ce s-a remarcat în Ligue 1 la Metz și Rennes.