FOTO ȘI VIDEO Jucătorul lui Liverpool, accidentat după ce s-a ciocnit cu Klopp! A cerut imediat schimbare

Konstantinos Tsimikas Arsenal Jurgen Klopp Liverpool Anglia Konstantinos Tsimikas, accidentat după o ciocnire cu Jurgen Klopp / Foto: Twitter
Data publicarii: Sambata 23 Decembrie 2023, 20:30
Data actualizarii: Sambata 23 Decembrie 2023, 20:30

Liverpool și Arsenal se înfruntă în derby-ul rundei cu numărul 18 din Premier League.

În prima repriză, la scorul de 1-1, după golurile marcate de Gabriel Magalhaes (4') pentru oaspeți și Mohamed Salah (29') pentru gazde, Liverpool a fost forțată să facă o schimbare.

Tsimikas s-a accidentat după o ciocnire cu Klopp

În minutul 33, Konstantinos Tsimikas, fundașul stânga al lui Liverpool, a încercat să oprească un atac al lui Arsenal, însă a fost împins de Bukayo Saka. Cum acțiunea s-a petrecut chiar lângă banca tehnică a lui Liverpool, fundașul grec a fost aruncat direct în antrenorul său, Jurgen Klopp, care s-a prăbușit și el pe gazon.

• Konstantinos Tsimikas, accidentat după o ciocnire cu Jurgen Klopp / Foto: Twitter

Klopp s-a ridicat rapid, însă Tsimikas nu a mai putut continua partida din cauza durerilor mari pe care le-a acuzat la nivelul umărului. La scurt timp, antrenorul a decis să îl trimită în locul grecului pe Joe Gomez.

Andrew Robertson (29 de ani), titularul de drept al postului de fundaș stânga la Liverpool, este și el accidendat, tot la umăr. Scoțianul nu a mai jucat din octombrie și este așteptat să revină pe gazon în ianuarie.