Manchester City Kalvin Phillips Pep Guardiola Premier League Anglia

Guardiola i-a oferit un singur minut în Premier League, iar acum îl simpatizează: „Are fizicul perfect. E foarte sexy!”

49 milioane de euro a costat jucătorul adus de Manchester City în perioada de mercato din vară.

Vali Andronescu
Data publicarii: Vineri 30 Decembrie 2022, 13:54
Data actualizarii: Vineri 30 Decembrie 2022, 13:54

Manchester City se află în acest moment pe locul doi în clasamentul din primul eșalon al Angliei. În vară, cetățenii i-au adus la echipă pe Erling Haaland, Kalvin Phillips, Manuel Akanji, Sergio Gomez și Stefan Ortega.

Despre Kalvin Phillips, Pep Guardiola a scris că nu l-a utilizat din cauza kilogramelor în plus, iar recent, a vorbit din nou despre fostul jucător de la Leeds, evidențiind că are un trup de invidiat.

„Nu e accidentat. A ajuns la noi supraponderal. Acum are fizicul perfect. E foarte sexy”, a glumit Pep Guardiola pe seama lui Kalvin Phillips, potrivit Tuttomercatoweb.

• Un minut a evoluat Phillips în această stagiune în Premier League
  • Și 13 minute a bifat englezul în grupele Champions League
  • În Carabao Cup, Philips a jucat 40 de minute împotriva lui Chelsea

City, în această stagiune

„Cetățenii” se află pe locul doi în acest moment în Premier League, după 15 meciuri jucate. Manchester City a obținut, astfel, 11 victorii, două rezultate de egalitate și două înfrângeri.

Trupa de pe „Etihad” a câștigat prima partidă de la restartul campionatului, în urma pauzei internaționalei specifice Mondialului din Qatar, 3-1 vs Leeds.

În următoarea etapă, Manchester City se va duela cu Everton pe 31 decembrie, ora 17:00, iar după Anul Nou, „cetățenii” vor face deplasarea la Londra pentru meciul cu Chelsea de pe 5 ianuarie, ora 22:00.