VIDEO FC Liverpool, dezlănțuită în meciul cu Leeds United! Au înscris toți atacanții lui Jurgen Klopp

FC liverpool Cody Gakpo Darwin Nunez Diogo Jota Mohamed Salah Anglia
Data publicarii: Marti 18 Aprilie 2023, 08:18
Data actualizarii: Marti 18 Aprilie 2023, 08:22

Echipa ”cormoranilor” se află totuși abia pe locul 8 în Premier League.

FC Liverpool a învins luni seara, în deplasare, scor 6-1, formaţia Leeds United, în ultimul meci al etapei a 31-a din Premier League.

Cormoranii au condus cu 2-0 la pauză, prin reuşitele lui Cody Gakpo (35) şi Mohamed Salah (39).

Gazdele au părut că pot relansa partida după ce au redus din diferenţă în minutul 47, prin Luis Sinisterra, însă Diogo Jota a refăcut repede diferența de două goluri (52), iar elevii lui Jurgen Klopp s-au dezlănţuit.

Mohamed Salah și Diogo Jota au marcat câte o ”dublă”

Liverpool a mai înscris de alte trei ori, reuşind un rezultat istoric pe Elland Road. Au mai marcat Salah (64), Diogo Jota (73) şi Darwin Nunez (90). VIDEO cu golurile AICI

A fost prima victorie reuşită de Liverpool în deplasare după cea obţinută în 18 februarie, când a învins cu 2-0 pe Newcastle, informează news.ro.

FC Liverpool este pe locul 8, cu 47 de puncte, iar Leeds se află pe 16, cu 29 de puncte.