VIDEO Faza zilei! S-au „pupat” în timpul meciului după un duel unu la unu! Lucrurile s-au „încins”

Norwich Championship Sunderland Anglia
Data publicarii: Duminica 12 Martie 2023, 19:06
Data actualizarii: Duminica 12 Martie 2023, 19:08

Norwich și Sunderland s-au întâlnit în etapa cu numărul 36 din Championship, scor 0-1.

Meciul a fost decis de golul marcat de Ba, în minutul 15 de joc. Repriza a doua a partidei de pe Carrow Road a fost una intensă, cu multe cartonașe galbene în tabăra oaspeților, nu mai puțin de cinci. Duelul de duminică a oferit și faza zilei în Anglia.

În minutul 90, după un duel între Luke O'Nien, jucătorul lui Sunderland și Jacob Sorensen, fotbalistul oaspeților, lucrurile au luat o întorsătură inedită. O'Nien l-a împis pe rivalul său care încerca să țină mingea în teren pe un atac al echipei, iar acesta s-a enervat.

S-au „pupat” în plină desfășurare a partidei

Sorensen a riposta, reacționând furios, moment în care adversarul său, care îl „luase în brațe” s-a întins și l-a pupat. Lucrurile s-au „încins” rapid, Sorensen vizibil furios în urma momentului, i-a băgat mâna în gât adversarului său, însă coechipierii au intervenit și i-au separat pe cei doi.