Fanii lui Chelsea s-au săturat de un jucător și îl trimit la Barcelona: "Nu vei mai avea nicio șansă aici!"

Andreas Christensen Arsenal Barcelona Chelsea Premier League Anglia
Data publicarii: Joi 21 Aprilie 2022, 10:55
Data actualizarii: Joi 21 Aprilie 2022, 10:55

Chelsea a fost învinsă în derby-ul cu Arsenal, disputat pe Stamford Bridge, scor 2-4, în runda cu numărul 25 din Premier League.

Andreas Christensen, fundașul lui Chelsea despre care se spune că ar avea deja un acord cu FC Barcelona pentru un transfer în vară, a gafat la primul gol marcat de Arsenal, în minutul 13, prin Eddie Nketiah.

Andreas Christensen, contestat de fanii lui Chelsea

Apărătorul danez a trimis o pasă greșită. i-a permis atacantului de la Arsenal să scape singur cu Edouard Mendy și să deschidă scorul. Christensen a avut o prestație modestă pe durata primei reprize, iar la pauză a fost înlocuit cu Thiago Silva.

Publicația spaniolă As scrie că fanii lui Chelsea au răbufnit pe rețelele sociale și i-au cerut lui Andreas Christensen să plece de la echipă: "Trimiteți-l acum la Barcelona!", "Christensen îl face pe Maguire să pară decent", "Nu vei mai avea nicio șansă de a juca aici" sau "La revedere, ai făcut destule", au fost câteva dintre comentariile suporterilor, potrivit sursei citate.

Andreas Christensen rămâne liber de contract la finalul acestui sezon, iar danezul ar fi ajuns deja la un acord cu Barcelona pentru transfer. La Chelsea, stoperul în vârstă de 26 de ani a jucat în 160 de meciuri și a marcat două goluri.

Danezul a fost transferat de Chelsea în 2012, de la Brondby, când avea doar 16 ani, iar în prezent este evaluat la 35 de milioane de euro de Transfermarkt.

În urma rezultatului de pe Stamford Bridge, Chelsea a rămas pe locul 3 în Premier League, cu 62 de puncte, în timp ce Arsenal a urcat pe 5, cu 57 de puncte, la egalitate cu Tottenham.