FA-BU-LOS! Asta-i una dintre cele mai frumoase faze vazute pe terenul de fotbal! Numai la reluare intelegi ce s-a intamplat la golul lui Arsenal: VIDEO

Jack Wilshere Arsenal Olivier Giroud Anglia
Data publicarii: Sambata 19 Octombrie 2013, 18:27
Data actualizarii: Sambata 19 Octombrie 2013, 18:54

Arsenal a marcat un gol cu adevarat genial in meciul cu Norwich - doua pase cu calcaiul din prima au facut sah-mat apararea adversa.

Depasita in clasament de Liverpool dupa egalul acestora de la Newcastle, Arsenal spera sa treaca din nou pe primul loc in urma partidei cu Norwich. Echipa lui Arsene Wenger joaca incredibil de la venirea lui Mesut Ozil de la Real, germanul fiind titular cu Norwich desi s-a lovit la genunchi la nationala.

Arsenal a reusit sa deschida scorul cu Norwich dupa o faza cu adevarat de PlayStation! Pasele rapide ale jucatorilor lui Wenger ar fi destabilizat orice aparare, Wilshere si Giroud trimitand cu calcaiul, primul reusind sa marcheze apoi.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

La putin timp dupa pauza, Mesut Ozil a reusit si el sa marcheze. Howson a reusit sa reduca din diferenta in mintul 70 pentru ca Ramsey (83) si Ozil (88) sa reuseasca golurile care ii aduc victoria lui Arsenal, a 6-a in primele 8 etape.

In alte meciuri din Anglia, Man United a facut doar egal pe propriul teren cu Southampton, scor 1-1 - Lovren a egalat in min 89 dupa ce Robin Van Persie deschisese scorul in prima repriza. Chelsea a invins-o categoric pe Cardiff cu 4-1 iar Swansea a desfiintat-o pe Sunderland cu 4-0.