VIDEO Chelsea = dezastru! Cu Joao Felix eliminat la debut, londonezii au pierdut iar și au ajuns pe locul 10 în Premier League

Chelsea Fulham Graham Potter Joao Felix Kalidou Koulibaly Anglia
Data publicarii: Vineri 13 Ianuarie 2023, 08:49
Data actualizarii: Vineri 13 Ianuarie 2023, 08:51

Fulham s-a impus cu 2-1 în derby-ul londonez restanță din etapa a șaptea a campionatului.

Echipa engleză Fulham a învins joi, pe teren propriu, formaţia Chelsea, scor 2-1, într-un meci restant contând pentru etapa a 7-a din Premier League.

Fulham a deschis scorul pe ”Craven Cottage” în minutul 25, când Kepa a fost învins de şutul lui Willian

Kalidou Koulibaly a reuşit egalarea imediat după pauză, în minutul 47, însă londonezii au rămas în zece după ce noul sosit în trupa lui Graham Potter, Joao Felix, a fost eliminat în minutul 58

Fulham, la prima victorie cu Chelsea în Premier League după 17 ani

Gazdele au reuşit să înscrie golul victoriei în minutul 73, prin Carlos Vinicius, cu o lovitură de cap, şi Fulham este pe locul 6 în Premier League, cu 31 de puncte.

Fulham a reuşit să o învingă pe Chelsea (locul 10 acum, cu 25 de puncte) pentru prima oară în ultimii 17 ani, în Premier League.