Liverpool 0-0 City, penalty ratat de Mahrez in min 86! City ramane lider, Liverpool coboara pe 3. Cum arata clasamentul

Liverpool Manchester City Anglia
Data publicarii: Duminica 07 Octombrie 2018, 20:24
Data actualizarii: Duminica 07 Octombrie 2018, 20:27

Urmareste aici cele mai importante faze ale meciului

Fazele meciului:

FINAL: Liverpool si City incheie la egalitate cel mai asteptat meci al etapei, 0-0. Sunt trei echipe cu cate 20 de puncte in fruntea clasamentului - City e lider, datorita golaverajului. Chelsea, care a invins-o astazi pe Southampton cu 3-0, urca pe locul 2.

• 18:30 Meciul sezonului in Anglia: Liverpool - Man City! Cine bate e lider in Premier League

Min 86: Mahrez rateaza penalty-ul! Sut mult peste poarta. Mahrez este la al 4-lea penalty ratat din ultimele 6 executii de la 11 metri.

Comentariul de pe site-ul Guardian :)

Min 85: Penalty pentru City in minutul 85, dupa o intrare imprudenta a lui Van Dijk la Sane.

Niciun sut pe poarta in prima repriza. Doar 3 suturi spre poarta - niciun alt meci din acest sezon de Premier League nu a avut mai putine suturi in primele 45 de minute.

Min 30: Milner s-a accidentat si a fost inlocuit de Nabil Keita

Liverpool este neinvinsa de City pe Anfield in ultimii 15 ani. Ultimele cinci meciuri directe au fost castigate de Liverpool.

Min 10: Liverpool a inceput mai bine acest meci, e stapana pe joc si s-a instalat in jumatatea lui City din primele minute. Nu au fost ocazii clare pana acum.

Echipele de start:

Liverpool - Manchester City este cel mai asteptat meci al sezonului in Premier League.

Echipele sunt in forma maxima, niciuna n-a pierdut vreun meci de campionat in acest inceput de sezon, iar cine castiga in aceasta seara devine lider in Premier League.

In acest moment, primul loc este ocupat de Chelsea, cu 20 de puncte, dar si cu un meci in plus. Chelsea a castigat astazi cu 3-0 in deplasarea de la Southampton.