CFR Cluj, remiza cu Ludogoret in Austria! Keseru a marcat pentru bulgari. Ultimele noutati despre Dorin Rotariu

CFR Cluj Claudiu Keseru Ludogoret Amicale
Data publicarii: Sambata 19 Iunie 2021, 21:53
Data actualizarii: Sambata 19 Iunie 2021, 22:12

CFR Cluj si Ludogoret Razgrad au remizat, sambata, scor 1-1, intr-un meci amical disputat in Austria.

In minutul 38, campioana Bulgariei a deschis scorul prin Claudiu Keseru, care a executat perfect o lovitura libera de la 25 de metri.

Echipa lui Marius Sumidica a egalat dupa pauza. In minutul 52, Omrani a inscris cu un sut de la 17 metri.

Transferat recent de Ludogoret, Dorin Rotariu nu a facut parte din lotul cu care campioana Bulgariei a abordat aceasta partida.

Acesta a fost cel de-al doilea meci amical pe care CFR Cluj l-a disputat in Austria. In precedenta partida, campioana Romaniei a invins-o pe FC Wels, echipa din al 3-lea esalon fotbalistic austriac, scor 3-0.