Diogo(L)! Brasov reuseste minunea: FC Brasov 1-0 FC Timisoara!

FC Brasov FC Timisoara Superliga
Data publicarii: Duminica 13 Decembrie 2009, 15:50
Data actualizarii: Duminica 13 Decembrie 2009, 19:53
FC Brasov 1-0 Timisoara |

Brasovul lui Viorel Moldovan a reusit sa invinga Timisoara lui Sabau prin golul lui Diogo din minutul 67!

FC Brasov 1-0 Timisoara | Bucurie mare in tabara Brasovului care castiga 3 puncte mari in fata Timisoarei.
Min 90
: Brasov conduce cu 1-0. Timisoara nu gaseste drumul spre gol. Arbitrul de rezerva anunta 3 minute de prelungiri.
Min 85: Timisoara incearca egalarea. Bucur nu trece de Oros. Mingea iese in aut de poarta.
Min 80:
Ultima schimbare la Brasov. Moldovan il scoate pe Sburlea si-l introduce in teren pe Hadnagy
Min 74:
 Schimbare la Timisoara. Iese Maxim intra Arman Karamyan.
Min 72:
Maldarasanu incearca sa-l surprida pe Pantilimon cu un sut de la distanta
Min 70:
Tumisoara iese in atac. Bucur este semnalizat in pozitie de offside.
Min 67:
 Gool Brasov! Diogo deschide scorul dupa o lovitura de cap din careul mic!
Min 66:
Moldovan mai face o schimbare. Iese Ilyes iese Grigore
Min 65
: Munteanu executa o lovitura libera la circa 30 de metri de poarta lui Pantilimon, care boxeaza in afara careului.
Min 58: Lovitura ibera pentru Brasov. Munteanu executa lung in careu iar Oros trimite in aut.
Min 52: Munteanu executa un corner lung in careul lui Pantilimon. Portarul Timisoarei respinge.
Min 49
: Brasovul este in atac. Duarte trimite un sut centrare care este respins in corner de Patilimon. Maldarasanu reia cu capul din caurel mic insa mingea iese in aut.
Min 46: O singura schimbare dupa pauza in echipa lui Sabau. Parks intra in locul lui Magera. La Brasov, Munteanu a intrat in locul lui Voicu.

A inceput repriza a doua!
Min 45:
Bucur dribleaza 2 fundasi in careului Brasovului si intoarce pentru Magera, care nu apusa sa suteze.
Min 44:
 Grigore vede galben dupa un fault asupra lui Alexa.
Min 40:
Ocazie imensa a lui Zaharia dupa un sut de la 25 de metri! Mingea loveste transversala!
Min 38:
Brasov are o lovitura libera de la 35 de metri distanta de poarta lui Pantilimon! Ezequias trimite peste poarta.
Min 33:
Zaharia este blocat de Alexa in coltul careului.
Min 29:
Ocazie mare pentru Timisoara. Bucur intercepteaza o minge trimisa slab de Ezequias pentru Minca. Portarul Brasovului scapa echipa de un gol ca si facut.
Min 27:
Zaharia loveste puternic cu capul din interiorul careului dupa o greseala a lui Luchin. Pantilimon este pe faza si retine.
Min 24:
Brasovul pune presiune pe timisoreni care s-au retras in propria jumatate.
Min 16:
Ezequias combina cu Zaharia insa pierde mingea in fata careului.
Min 12:
Ezequias este blocat de Alexa in coltul careului. Timisoara recupereaza si iese la atac.
Min 10:
 Timisoara scapa fara gol! Prima mare ocazie a meciului dupa un sut periculos de la 20 de metri al lui Zaharia, ce a trecut la o palma de poarta lui Pantilimon.
Min 8:
Emotii pentru Timisoara. Brasovul forteaza deschiderea scorului. Roman suteaza puternic spre poarta lui Pantilimon insa defensiva este pe pozitii.
Min 7:
Brasov este in atac. Roman incearca sa patrunda pe partea dreapta insa scapa mingea in aut.
Min 1:
A inceput meciul. Timisoara are lovitura de start!

FC Brasov:
22. Minca, 3. Ezequias, 15. Oros, 55. N. Diogo, 2. Rui Duarte, 20. I. Voicu, 8. N. Grigore, 27. Maldarasanu, 14. M. Roman, 21. Sburlea, 11. Zaharia

FC Timisoara: 29. Pantilimon, 2. Bonfim, 6. Nibombe, 16. Luchin, 20. Maxim, 26. Chiacu, 5. Alexa, 55. Bourceanu, 27. Magera, 21. Goga, 18. G. Bucur

Arbitri: Ovidiu Hategan (central) - Adrian Vidan, Ionel Popa (asistenti) - Augustus Constantin (rezerva).

Observatori: Gheorghe Nedelescu, Nicolae Rainea.
Supervizor: Vasile Avram.
Palmares: 8 2 0 6 5-13
Primul meci: 1-2, la 9 septembrie 2002, la Timisoara.
Ultimul meci la Brasov intre cele doua echipe: 1-0, la 10 iunie 2009.
Scor maxim: 0-4, la 29 septembrie 2008, la Timisoara.
Ultima victorie a oaspetilor la Brasov: 1-0, la 9 aprilie 2005.