Debut nefericit pentru Kapetanos! Coreea de Sud 2-0 Grecia! Vezi aici rezumatul!

Pantelis Kapetanos Coreea de Sud Grecia CM 2010
Data publicarii: Sambata 12 Iunie 2010, 16:19
Data actualizarii: Sambata 12 Iunie 2010, 19:00

CLICK AICI PENTRU REZUMAT VIDEO!

Echipa lui Kapetanos a pierdut clar in fata sud-coreenilor, scor 2-0, in meciul de debut de la Cupa Mondiala. Golurile au fost marcate de Jungsoo, in minutul 7, si de Park Ji-Sung, in miuntul 53.

Stelistul Kapetanos a intrat pe teren in minutul 60 si a avut sansa de a inscrie zece minute mai tarziu. El a reluat din prima de la 14 metri, insa a trimis peste poarta sud-coreenilor.

Grecii l-au mai cautat de cateva ori pe Kapetanos cu mingi lungi in careu, insa acesta n-a reusit sa le ia prim-planul fundasilor adversi.

Grecia ramane fara gol marcat in istoria participarilor la Cupa Mondiala. Park Ji-Sung a fost declarat omul meciului, potrivit FIFA.com.

LIVE TEXT

Min 71: Ocazie pentru greci! Kapetanos trimite peste poarta din careu!

Min 60:Stelistul Kapetanos a intrat in teren in locul lui Caharisteas

Min 53: Asiaticii isi maresc avantajul. Park Ji-Sung inscrie pentru 2-0!

Min 46: A inceput repriza a doua!

-Finalul primei reprize-

Min 38: Super Ocazie pentru asiatici! Park Ji-Sung ii paseaza excelent lui Park Chuyung care rateaza singur cu portarul!

Min15: Ocazie mare Coreea! Jung Cho reia slab iar iar portarul Tzorvas retine!

Min 7: GOL Coreea de Sud! Jungsoo marcheaza dupa o faza fixa!

Min 6: Lovitura libera pentru coreeni din preajma coltului terenului!

Min 1: Incepe meciul!

Echipele de start:

Grecia: Tzorvas; Seitaridis,Tziolis , Papadopoulos, Torosidis; Katsouranis, Caharisteas, Karagounis; Samaras, Vyntra, Gekas

Coreea de Sud: S. Yong - Cha Du-Ri, Cho Yong-Hyung, Lee Jung-Soo, Lee Young-Pyo - Lee Chung-Yong, Kim Sung-Yong, Kim Jung-Woo, Park Ji-Sung - Ki Hun, Park Chu-Young

INTRA ACUM PE SECTIUNEA WWW.SPORT.RO - CM 2010 SI VEZI TOATE GRUPELE SI PROGRAMUL MECIURILOR