VIDEO INCENDIAR!! Arsenal pierde Cupa Ligii cu un gol luat in ULTIMUL MINUT: 1-2 cu Birmingham! Revolutia lui Wenger e anulata!

Arsenal Birmingham Anglia
Data publicarii: Duminica 27 Februarie 2011, 19:53
Data actualizarii: Duminica 27 Februarie 2011, 20:29

Birmingham a oferit cea mai mare surpriza la inceput de 2011 in Anglia! La 2 puncte de retrogradare, Birmingham a castigat Cupa Ligii cu un gol in minutul 89.

Revolutia lui Wenger la Arsenal a mai primit o lovitura socanta! Arsenal a pierdut finala Cupei Ligii in chiar ultimele clipe. Omul de 5 milioane de euro al lui Birmingham, Martins, adus de la rusii din Kazan, a marcat golul nebuniei in minutul 89.

Zigic, omul care putea sa ajunga la Timisoara la inceputul carierei, a deschis scorul in minutul 28. Van Persie a egalat 11 minute mai tarziu, iar la pauza era 1-1 intre Arsenal si Birmingham, echipa de pe 16 in Anglia.

Martins a dat lovitura decisiva pentru Birmingham in minutul 89 al meciului. Jucatorul venit de la Rubin s-a bucurat intr-un mod unic: a facut tumbe spectaculoase pe teren.

ARSENAL: Wojciech Szczesny, Bacary Sagna, Gael Clichy, Alex Song, Johan Djourou, Laurent Koscielny, Jack Wilshere, Robin van Persie, Tomas Rosicky, Andrey Arshavin, Samir Nasri