Dinamo s-a calificat in optimile Cupei CEV la volei!

cev cup Dinamo Volei
Data publicarii: Joi 25 Noiembrie 2010, 19:00
Data actualizarii: Joi 25 Noiembrie 2010, 19:01

Dinamo s-a calificat in optimile de finala ale CEV Cup, dupa ce a eliminat-o pe Salonit Anhovo Kanal din Slovenia.

Dinamovistii s-au impus clar pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (25-19, 25-17, 25-14), dupa 67 de minute de joc.

In meciul tur, Dinamo a cedat cu greu in Slovenia, scor 2-3, iar conform noilor reglementari a jucat setul de aur in partida retur, ambele echipe avand cate o victorie in dubla mansa.

Setul de aur a revenit tot gazdelor, cu 15-12, dupa 15 minute, dinamovistii obtinand astfel calificarea in faza optimilor de finala. Tragerea la sorti a partidelor din optimi va avea loc saptamana viitoare.

In CEV Cup a evoluat si Tomis Constanta, care a fost eliminata miercuri, pe teren propriu, de formatia germana SCC Berlin, scor general 6-0.