Simona Halep si-a batut fratele inainte de Paste: ce au facut cei doi in garajul casei
![Simona Halep si-a batut fratele inainte de Paste: ce au facut cei doi in garajul casei Simona Halep Nicolae Halep Simona Halep Wimbledon stere halep Tenis WTA](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/03/05/image_galleries/696504/amintiri-din-copilarie-cu-simona-halep-imi-era-rusine-sa-intru-pe-teren-la-meciuri-ce-a-facut-halep-cu_1_size6.jpg)
Simona Halep a castigat un trofeu special in timpul pandemiei de coronavirus.
Incurajati de Stere Halep, Nicolae si Simona s-au duelat intr-un meci de tenis inedit desfasurat in garajul casei familiei Halep. Dupa ce au amenajat un fileu improvizat, care a fost alcatuit din doua scaune si un cordon de halat, copiii familiei Halep au trecut la joc, facandu-i o surpriza placuta muzicianului Smiley.
Secventele meciului au fost transmise intr-un videoclip live transmis de juratul Vocii Romaniei si au surprins-o pe Simona Halep invingandu-si la limita fratele, scor 6-5 intr-un altfel de format de partida, in comparatie cu cele uzitate in WTA ori ATP.
“Am jucat pentru foarte multe trofee in cariera mea, dar pentru asa ceva n-am jucat niciodata si sunt tare mandra ca am castigat”, a afirmat Simona Halep, amuzandu-se de cozonacul pe care l-a castigat ca urmare a victoriei impotriva fratelui sau, Nicolae.
"Il mananc, ce pot sa fac?! Abia astept sa-l savurez!”, a fost atitudinea campioanei en-titre de la Wimbledon cu privire la cel mai recent trofeu adjudecat datorita abilitatilor sale tenisistice.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News