MONICA NICULESCU - GARBINE MUGURUZA 7-6, 4-6, 6-2 | Victorie fabuloasa!!! Monica a castigat 16 puncte consecutive in setul al doilea, apoi a facut un set decisiv de vis

Seara plina de tenis la turneul de la Miami. Trei romance vor juca in aceasta seara in turul 2 al turneului de la Miami.

UPDATE | Monica Niculescu - Garbine Muguruza 7-6, 4-6, 6-2

*INFO

Monica Niculescu a cedat primele 3 gameuri ale meciului, dar a revenit si a castigat primul set la tie break.

In debutul setului al doilea, Niculescu a castigat 16 puncte consecutive, dar a pierdut in cele din urma cel de-al doilea act al intalnirii.

UPDATE | Bianca Andreescu a invins-o in doua seturi, 6-3, 6-3, pe Sofia Kenin (DETALII AICI).

Monica Niculescu deschide seara cu meciul sau impotriva Garbinei Muguruza, partida programata la ora 21:00. Niculescu a inceput turneul inca din calificari si a ajuns pana in turul 2 al competitiei.

Bianca Andreescu, canadianca de origine romana, va juca si ea tot in turul 2 de la Miami, pe terenul 2. Andreescu a trecut in primul tur de Irina Begu dupa un meci de trei seturi. Bianca Andreescu o va intalni pe Sofia Kenin, intr-o confruntare programata tot la ora 21:00.

Mihaela Buzarnescu are ultimul meci de pe terenul 6. Buzarnescu o va intalni pe Alize Cornet, cu incepere de la ora 01:00. Tot de la 01:00 va juca si Simona Halep in turul 2 de la Miami impotriva lui Taylor Townsend.