SIMONA HALEP - TAYLOR TOWNSEND 6-1 6-3, LA MIAMI. Simona a castigat fara emotii dupa doar o ora de joc si cateva minute de joc

Simona Halep - Taylor Townsend live simona halep taylor townsend rezultat simona halep taylor townsend scor simona halep taylor townsend simona halep miami 2019 Tenis SIMONA HALEP - TAYLOR TOWNSEND, MIAMI | Simona Halep a castigat precedentele doua meciuri contra lui Townsend! Partida e programata la ora 01:00
Data publicarii: Sambata 23 Martie 2019, 00:10
Data actualizarii: Sambata 23 Martie 2019, 03:17

Comentam impreuna toate fazele din partida SIMONA HALEP - TAYLOR TOWNSEND pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

4-0
Halep nu vrea sa ii dea nici macar o sansa adversarei in aceasta seara. Simona nu greseste pe propriul serviciu si se indreapta catre castigarea primului set
3-0
Al doilea break al Simonei, care pare sa aiba un meci facil
2-0
Simona isi castiga serviciul dupa ce revine de la 0-30
1-0 Halep incepe meciul cu un break

Simona Halep - Taylor Townsend este primul meci al romancei la turneului de la Miami. Simona Halep este cap de serie numarul 2 la turneul de la Miami si incepe competitia direct din turul 2.

Simona Halep - Taylor Townsend se va juca vineri noaptea, nu mai devreme de ora 01:00, ora Romaniei, pe terenul 1 al complexului din Florida.

Simona Halep si Taylor Townsend s-au mai intalnit de doar doua ori pana acum si de fiecare data a castigat sportiva noastra. Mai intai in 2017, la Cincinati, scor 6-4, 6-1, si apoi in 2018, la Roland Garros, tot in doua seturi, scor 6-3, 6-1.

Cum poate ajunge Simona Halep lider mondial

Simona Halep se lupta cu nu mai putin de 5 jucatoare pentru primul loc in clasamentul WTA. Naomi Osaka, Petra Kvitova, Elina Svitolona si Angelique Kerber sunt celelalte sportive care au sanse importante de a trece pe primul loc in topul mondial.

Simona Halep poate redeveni numarul 1 in lume daca ajunge in finala de la Miami, iar Naomi Osaka nu trece de turul 3, Kvitova este eliminata in semifinale, iar Kerber nu castiga trofeul. Simona Halep poate fi sigura de primul loc si daca va castiga turneul de la Miami, iar Naomi Osaka nu ajunge in ultimul act.