Miami Open Bianca Andreescu Indian Wells Irina Begu revenire Tenis MIAMI OPEN | Ce a spus Bianca Andreescu dupa victoria incredibila in fata Irinei Begu! "Cu cat e mai grea lupta, cu atat e mai dulce victoria"
Data publicarii: Vineri 22 Martie 2019, 08:58
Data actualizarii: Vineri 22 Martie 2019, 09:01

Bianca Andreescu s-a calificat in turul doi la turneul de la Miami.

Bianca Andreescu a reusit sa revina fantastic in partida cu Irina Begu, reusind sa se califice in turul doi la turneul de la Miami. Begu a condus cu 5-1 in setul doi, avand o minge de meci, insa sportiva de origine romana a reusit sa intoarca soarta partidei, incheiata 6-4, 6-7, 2-6, dupa doua ore si 35 de minute.

Andreescu a reusit sa castige turneul de la Indian Wells, iar aceasta revenire i-a oferit si mai multa incredere: "Am luptat cat am putut si sunt foarte mandra de mine si de cum m-am descurcat cu toata aceasta situatie.

Cu cat e mai grea lupta, cu atat e mai dulce victoria. Am capatat multa experienta astazi, dar sper ca pe viitor sa nu mai ajung sa salvez minge de meci pentru a castiga. Ar fi fantastic sa castig doua turnee consecutiv", a spus Bianca Andreescu la conferinta de presa.