REZULTATE INDIAN WELLS | Naomi Osaka, fara emotii in turul 3! Bencic, Venus si Kerber au trecut si ele

REZULTATE INDIAN WELLS | Naomi Osaka, fara emotii in turul 3! Bencic, Venus si Kerber au trecut si ele

Naomi Osaka a trecut fara probleme de Danielle Collins din SUA. 

Naomi Osaka, numarul unu mondial, s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA de la Indian Wells (California/SUA), dotat cu premii in valoare de 9.035.428 dolari, dupa ce a trecut de americanca Danielle Collins, cap de serie numarul 25, cu 6-4, 6-2.

Osaka, detinatoarea titlului la Indian Wells, a obtinut victoria dupa o ora si 22 de minute, urmand sa joace in optimi contra elvetiencei Belinda Bencic, cap de serie numarul 23, care a castigat recent turneul de la Dubai.

Bencic a castigat si ea cu un scor similar in turul al treilea in California, in fata rusoaicei Ekaterina Alexandrova, 6-4, 6-2.

Karolina Pliskova (Cehia), a cincea jucatoare a lumii, a avut nevoie de doar 66 de minute pentru a trece de belgianca Ysaline Bonaventure, cu 6-3, 6-2. In turul urmator, Pliskova o va infrunta pe estoniana Anett Kontaveit (cap de serie nr. 21), care a profitat de abandonul letonei Anastasia Sevastova (11 WTA), la scorul de 5-0, dupa 27 de minute.

Germanca Angelique Kerber a castigat destul de greu, in trei seturi, meciul cu rusoaica Natalia Vihlianteva, numarul 112 mondial, 3-6, 6-1, 6-3. In optimi, numarul opt mondial va primi replica belarusei Arina Sabalenka, a noua favorita, care a dispus de Lesia Turenko (Ucraina), cap de serie numarul 25, cu 6-2, 7-5.
 

Rezultatele inregistrate luni in turul al treilea la Indian Wells:


Naomi Osaka (Japonia/N.1) - Danielle Collins (SUA/N.25) 6-4, 6-2
Belinda Bencic (Elvetia/N.23) - Ekaterina Alexandrova (Rusia) 6-4, 6-2
Anett Kontaveit (Estonia/N.21) - Anastasia Sevastova (Letonia/N.11) 5-0 (abandon Sevastova)
Karolina Pliskova (Cehia/N.5) - Ysaline Bonaventure (Belgia) 6-3, 6-2
Venus Williams (SUA) - Christina McHale (SUA) 6-2, 7-5
Mona Barthel (Germania) - Julia Goerges (Germania/N.15) 7-5, 1-6, 6-4
Arina Sabalenka (Belarus/N.9) - Lesia Turenko (Ucraina/N.24) 6-2, 7-5
Angelique Kerber (Germania/N.8) - Natalia Vihlianteva (Rusia) 3-6, 6-1, 6-3

Din nou la Euro! Joi, 14 noiembrie, 20:00 Romania U21 - Finlanda U21, in direct la PRO TV!

Toata Romania vede Romania! la PRO TV Luptele FINALE pentru nationala: vineri, 15 noiembrie, 21:45, Romania - Suedia! Luni, 18 noiembrie, 21:45, Spania - Romania!



VIDEO PROTVPLUS.RO

Premierul Ludovic Orban: ”Salariul minim va creşte, dar nu pot da cuantumul”
BRAT