SIMONA HALEP - KATERYNA KOZLOVA 7-6, 7-5! Halep, calificare cu emotii in optimi la Indian Wells! Meci incredibil de greu pentru romanca

Simona Halep - Kateryna Kozlova live simona halep kateryna kozlova rezultat simona halep katerina kozlova scor simona halep kateryna kozlova simona halep kateryna kozlova Tenis SIMONA HALEP - KATERYNA KOZLOVA, LIVE 20:00!
Data publicarii: Duminica 10 Martie 2019, 21:56
Data actualizarii: Duminica 10 Martie 2019, 21:57

Comentam impreuna toate fazele din partida SIMONA HALEP - KATERYNA KOZLOVA pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

LIVE SIMONA HALEP - KATERYNA KOZLOVA 7-6, 7-5

Set 2

7-5 Halep castiga cu emotii meciul si se califica in optimi la Indian Wells.
6-5
Simona Halep, inca o data la un game distanta de castigarea partidei.
5-5
Absolut incredibil! Kozlova revine de la 5-2!
5-4
Simona Halep traieste un deja-vu! Kozlova revine incredibil pe final de set.
5-3
Kozlova anuleaza o sansa a Simonei de a termina partida.
5-2
Halep, la un singur game distanta de castigarea partidei! Simona a inceput slab setul secund, insa si-a revenit rapid si are sansa de a inchide partida si de a se califica in optimi.
4-2
Break reusit de Simona Halep dupa un game extrem de lung.
3-2
Halep, pentru prima data la conducere in setul al doilea.
2-2
Simona reuseste si ea sa castige pe serviciul adversarei! Patru break-uri din tot atatea posibile in acest set.

1-2 Simona Halep a pierdut controlul meciului! Kozlova e la conducere nu doar prin prisma scorului. Break reusit de sportiva din Ucraina in al treilea game.
1-1
Halep egaleaza si ea rapid!
0-1
Kozlova incepe setul cu un break! Game inchis rapid in fata Simonei.

Set 1

7-6 Simona Halep castiga la tie-break primul set.

6-6 Simona isi face serviciul si trimite primul set in tie-break.
5-6
Uluitor! Kozlova castiga trei game-uri consecutive si acum este la doar un game de castigarea setului.
5-5
Kozlova castiga si game-ul cu numarul 10!
5-4
Kozlova reuseste sa castige game-ul si "iroseste" o prima sansa a Simonei de a inchide setul.
5-3
Simona, la un singur game de castigarea unui set mult mai complicat decat il anticipa.
4-3
Simona Halep revine in avantaj dupa o perioada in care a lasat impresia ca este in degringolada si si-a pierdut concentrarea.
3-3
Simona isi ia rapid revansa! Castiga la zero game-ul sase!
2-3
Incredibil! Dupa un start bun de meci al Simonei, Kozlova preia conducerea!
2-2
Simona incheie game-ul cu o greseala si Kozlova reuseste sa egaleze!
2-1
Kozlova castiga primul sau game din acest meci!

2-0 Simona isi face rapid serviciul si se distanteaza in startul meciului.

1-0 Simona Halep incepe meciul cu un break! Castiga un prim game foarte lung.

Simona Halep - Kateryna Kozlova este partida de care sportiva din Constanta trebuie sa treaca pentru a ajunge in optimi.

Simona Halep - Kateryna Kozlova va avea loc duminica seara, ora 20:00. Partida Simonei Halep este primul meci programat pe terenul central.

Simona Halep o va intalni pentru prima data in cariera pe Kateryna Kozlova, sportiva din Ucraina. Kozlova, locul 114 WTA si venita din calificari, a eliminat-o pe Aliaksandra Sasnovich, locul 34 in ierarhia mondiala, cu 6-4, 2-6, 6-0.

Simona Halep: Trebuie sa vad ce joaca, nu am intalnit-o pana acum

Simona Halep a vorbit la scurt timp dupa victoria cu Barbora Strycova despre urmatoarea sa intalnire.

"Nu am apucat deloc sa verific cum joaca. Nu am intalnit-o pana acum, asa ca trebuie sa cercetez, ca sa spun asa, si sa fiu gata pentru meciul cu ea",
a spus Simona Halep.

Anul trecut, Halep a jucat semifinale la Indian Wells, iar in 2015 a castigat trofeul.