SIMONA HALEP - KATERYNA KOZLOVA 7-6, 7-5! Halep, calificare cu emotii in optimi la Indian Wells! Meci incredibil de greu pentru romanca

Autor: Sport.ro
Duminica 10 Martie 2019, 21:56

Comentam impreuna toate fazele din partida SIMONA HALEP - KATERYNA KOZLOVA pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

LIVE SIMONA HALEP - KATERYNA KOZLOVA 7-6, 7-5

Set 2

7-5 Halep castiga cu emotii meciul si se califica in optimi la Indian Wells.
6-5
Simona Halep, inca o data la un game distanta de castigarea partidei.
5-5
Absolut incredibil! Kozlova revine de la 5-2!
5-4
Simona Halep traieste un deja-vu! Kozlova revine incredibil pe final de set.
5-3
Kozlova anuleaza o sansa a Simonei de a termina partida.
5-2
Halep, la un singur game distanta de castigarea partidei! Simona a inceput slab setul secund, insa si-a revenit rapid si are sansa de a inchide partida si de a se califica in optimi.
4-2
Break reusit de Simona Halep dupa un game extrem de lung.
3-2
Halep, pentru prima data la conducere in setul al doilea.
2-2
Simona reuseste si ea sa castige pe serviciul adversarei! Patru break-uri din tot atatea posibile in acest set.

1-2 Simona Halep a pierdut controlul meciului! Kozlova e la conducere nu doar prin prisma scorului. Break reusit de sportiva din Ucraina in al treilea game.
1-1
Halep egaleaza si ea rapid!
0-1
Kozlova incepe setul cu un break! Game inchis rapid in fata Simonei.

Set 1

7-6 Simona Halep castiga la tie-break primul set.

6-6 Simona isi face serviciul si trimite primul set in tie-break.
5-6
Uluitor! Kozlova castiga trei game-uri consecutive si acum este la doar un game de castigarea setului.
5-5
Kozlova castiga si game-ul cu numarul 10!
5-4
Kozlova reuseste sa castige game-ul si "iroseste" o prima sansa a Simonei de a inchide setul.
5-3
Simona, la un singur game de castigarea unui set mult mai complicat decat il anticipa.
4-3
Simona Halep revine in avantaj dupa o perioada in care a lasat impresia ca este in degringolada si si-a pierdut concentrarea.
3-3
Simona isi ia rapid revansa! Castiga la zero game-ul sase!
2-3
Incredibil! Dupa un start bun de meci al Simonei, Kozlova preia conducerea!
2-2
Simona incheie game-ul cu o greseala si Kozlova reuseste sa egaleze!
2-1
Kozlova castiga primul sau game din acest meci!

2-0 Simona isi face rapid serviciul si se distanteaza in startul meciului.

1-0 Simona Halep incepe meciul cu un break! Castiga un prim game foarte lung.

Simona Halep - Kateryna Kozlova este partida de care sportiva din Constanta trebuie sa treaca pentru a ajunge in optimi.

Simona Halep - Kateryna Kozlova va avea loc duminica seara, ora 20:00. Partida Simonei Halep este primul meci programat pe terenul central.

Simona Halep o va intalni pentru prima data in cariera pe Kateryna Kozlova, sportiva din Ucraina. Kozlova, locul 114 WTA si venita din calificari, a eliminat-o pe Aliaksandra Sasnovich, locul 34 in ierarhia mondiala, cu 6-4, 2-6, 6-0.

Simona Halep: Trebuie sa vad ce joaca, nu am intalnit-o pana acum

Simona Halep a vorbit la scurt timp dupa victoria cu Barbora Strycova despre urmatoarea sa intalnire.

"Nu am apucat deloc sa verific cum joaca. Nu am intalnit-o pana acum, asa ca trebuie sa cercetez, ca sa spun asa, si sa fiu gata pentru meciul cu ea",
a spus Simona Halep.

Anul trecut, Halep a jucat semifinale la Indian Wells, iar in 2015 a castigat trofeul.