CE VICTORIEEEE! Monica Niculescu o invinge pe Sharapova la Doha: romanca a pierdut primul set, dar a revenit incredibil! Buzarnescu 7-5; 6-4 Tsurenko, in primul tur la Doha

Monica Niculescu doha Maria Sharapova Monica Niculescu - Maria Sharapova Qatar Total Open Tenis
Data publicarii: Luni 12 Februarie 2018, 15:50
Data actualizarii: Luni 12 Februarie 2018, 19:31

Monica Niculescu si Mihaela Buzarnescu joaca azi la Doha!

Niculescu - Sharapova 4-6, 6-4, 6-3

SETUL 3: Ce victorie! Monica revine fabulos dupa ce a pierdut primul set si o elimina pe Sharapova.
SETUL 2: Niculescu revine superb si castiga setul secund.
SETUL 1: Monica a luptat incredibil in acest set, a salvat 8 mingi de break la 2-4, insa a pierdut primul set.

Buzarnescu - Tsurenko 7-5, 6-4

SETUL 2: Buzarnescu castiga si al doilea set! Urmeaza Niculescu - Sharapova
SETUL 1: Buzarnescu revine 3-5 si castiga primul set!

Incepe turneul din Qatar, acolo unde sunt inscrise 5 jucatoare din Romania.

Monica Niculescu se dueleaza pentru prima data in cariera cu Maria Sharapova, azi, dupa ora 15:30, in primul tur. Monica a luptat mult pentru a ajunge in primul tur. Ea a invins-o pe Andrea Petkovic in ultimul tur al calificarilor cu 6-4; 6-1. Meciul dintre cele doua va incepe dupa ora 15:30.

Dupa ora 14:30 va juca Mihaela Buzarnescu impotriva ucrainencei Lesia Tsurenko, numarul 40 WTA. Cele doua s-au mai intalnit la Hobart, acolo unde romanca s-a impus cu 6-2; 6-2.

Simona Halep va juca direct in turul al doilea cu invingatoare din meciul Ekaterina Makarova (Rusia) - Shuai Zhang (China).

Irina Begu o va avea ca adversara pe Samantha Stosur (Australia), in timp ce Sorana Cirstea va juca impotriva Mariei Sakkari (Grecia).