Mihaela Buzarnescu, in semifinale la Bucharest Open! Sorana Cirstea, eliminata in sferturi | Afla aici toate rezultatele

Mihaela Buzarnescu Mihaela Buzarnescu Bucharest Open Sorana Cirstea Sorana Cirstea Bucharest Open Turneul de la Bucuresti Tenis Mihaela Buzarnescu si Sorana Cirstea joaca azi in sferturile de la Bucharest Open. Afla aici toate rezultatele
Data publicarii: Vineri 20 Iulie 2018, 23:18
Data actualizarii: Vineri 20 Iulie 2018, 23:23

Urmareste aici rezultatele de la Bucharest Open.

UPDATE 2: Sorana Cirstea a pierdut duelul cu Anastasija Sevastova din sferturile turneului de la Bucuresti, scor 6-3, 3-6, 2-6, dupa o ora si 43 de minute de joc.

UPDATE: Mihaela Buzarnescu s-a calificat in semifinalele turneului de la Bucuresti dupa ce a trecut cu 7-6, 6-3 de Yafan Wang, dupa 2 ore si 6 minute de joc.

Mihaela Buzarnescu, a doua favorita, si Sorana Cirstea, cap de serie numarul cinci, vor juca vineri, pe arena centrala, in sferturile de finala ale turneului BRD Bucharest Open (WTA), dotat cu premii totale de 226.750 dolari.

Programul pe terenul central de la Arenele BNR va debuta la ora 13,00, cu ultima partida din optimi, Ons Jabeur - Vera Zvonareva. Buzarnescu va juca al treilea meci, contra chinezoaicei Yafan Wang, iar Cirstea va disputa al patrulea meci, contra principalei favorite, Anastasija Sevastova, potrivit unui comunicat remis AGERPRES.

Pe Terenul 4, de la ora 13,00 in sferturile probei de dublu vor juca Jaqueline Cristian si Gabriela Ruse, iar de la ora 15,00 vor intra Irina Bara si germanca Nicola Geuer.