Mihaela Buzarnescu, ELIMINATA la Bucharest Open! Romanca nu a rezistat in fata Petrei Martic

Mihaela Buzarnescu Bucharest Open bucharest open mihaela buzarnescu Mihaela Buzarnescu eliminare bucharest open Tenis Mihaela Buzarnescu, ELIMINATA la Bucharest Open! Romanca nu a rezistat in fata Petrei Martic
Data publicarii: Sambata 21 Iulie 2018, 16:55
Data actualizarii: Sambata 21 Iulie 2018, 17:12
Mihaela Buzarnescu a fost eliminata de la Bucharest Open.

Romanca a cedat in semifinalele turneului de la Bucuresti in fata croatei Petra Martic, scor 4-6, 4-6, dupa o ora si 45 de minute de joc.

Favorita numarul 2 a turneului BRD Bucharest Open, a ratat astfel calificarea in finala.

Dupa ce i-a luat romancei primul set, Martic a reusit break-ul la 4-4 in setul doi si a inchis apoi partida cu un game la 0.

Mihaela Buzarnescu nu si-a putut stapani nervii nici in aceasta partida. Sportiva s-a enervat cand a ratat o minge de break in setul al doilea, a aruncat racheta in panourile din jurul terenului si a injurat, fiind avertizata de arbitra de scaun.