Grupa Mondiala, SoSim! Sorana Carstea a castigat dramatic meciul cu Bojana Jovanovski, Romania a invins Serbia cu 4-1!

Simona Halep fed cup Tenis
Live Blog

Generatia de Aur serveste Mondialul

Data publicarii: Duminica 20 Aprilie 2014, 12:30
Data actualizarii: Duminica 20 Aprilie 2014, 19:38

► In numele lui PIRLO! Benfica – Juventus, joi 22:00, in direct Sport.ro si Voyo.ro!

19:37 20 Apr

Sorana Carstea: "Inseamna foarte mult ca revenim in Grupa Mondiala dupa atatia ani. Suntem bucuroase ca am adus putina bucurie de Pasti. Oamenii trebuie sa inteleaga ca a fost prima oara cand am jucat acasa si mai trebuia sa aduc si punctul decisiv. Am intrat destul de linistita pe teren si asa a fost pana la set si 5-2, cand am avut emotii. Apoi, in setul trei am fost mult mai linistita. Toata lumea spune ca te ajuta foarte mult Fed Cup. Sper sa fie asa", a afirmat Carstea.

Referitor la faptul ca fostul tenisman Ilie Nastase a declarat ca nu se mai uita niciodata la tenis feminin, Cirstea a spus: "Orice vine din partea dumnealui si a lui Ion Tiriac, acceptam. Mie imi place modul lor degajat. Sper sa fim si noi mai mult asa".

19:36 20 Apr

Echipa de dublu a Serbiei, formata din Jovana Jaksici si Nina Stojanovici, a abandonat inainte de meciul impotriva perechii Irina-Camelia Begu / Monica Niculescu.

Romania a castigat cu 4-1 barajul impotriva Serbiei.

17:09 20 Apr

CALIFICAREEE! Sorana castiga setul decisiv in meciul cu Jovanovski si Romania este in primele 16 echipe ale lumii! Jucatoarele au facut o hora pe teren. Simona si Sorana s-au imbratisat si au dansat impreuna! Lumea apauda in picioare!

16:53 20 Apr

Sorana a reusit sa faca break in cel mai disputat game din setul decisiv. Este 4-3 pentru Carstea!

16:46 20 Apr

Tensiune uriasa in meciul Soranei. Ilie Nastase gesticuleaza nervos dupa fiecare serviciu ratat de sportiva noastra. Simona Halep e in tribune si ii face galerie!

16:24 20 Apr

Sorana rateaza 3 mingi de meci, Jovanovski ia setul si totul se va stabili in setul decisiv!

16:05 20 Apr

Atmosfera senzationala pe stadion, suporterii fac "valuri mexicane". E mai ceva ca pe Maracana sau Azteca :)

16:03 20 Apr

Sorana a ratat sansa de a incheia meciul pe serviciul ei, iar Jovanovski a revenit in meci si a facut 5-5. Romanca pare foarte afectata

15:42 20 Apr

Vineeeeeee. Vineeee victoria! E 4-2 in meciul Soranei cu Jovanovski si romanca serveste! Hai, Sorana!

15:40 20 Apr

Sorana conduce cu 3-2 in setul al doilea, dupa un game incredibil. Wow, ce executii... :)

15:34 20 Apr

Halep: Am simtit oboseala, sunt un pic suparata pe mine, dar nu dezamagita

"Ana a avut un avantaj, a fost mai odihnita. Am luptat sa dau tot ce pot, dar asta e tenisul, imi pare rau. Sunt un pic suparata pe mine, dar nu dezamagita. Am simtit oboseala in meciul 2. Sorana o bate pe Bojana. Imi doresc sa terminam cu 3-1, nu am emotii pentru acest meci. Ana este o jucatoare foarte puternica, tactica mea a fost sa-i dau pe rever, dar a jucat foarte bine. Se pare
ca azi a fost Ana mai puternica, mai odihnita. Imi doresc ca echipa sa castige. A fost un public deosebit, sper sa mai jucam acasa, este cu totul minunat. Pentru mine nu a fost o surpriza victoria Soranei ieri. Pastele pentru mine a fost pe terenul de tenis, nu s-a putut sa merg la biserica, dar am in suflet credinta. Cred ca am jucat anul trecut la Nurnberg doua meciuri in aceeasi zi, nu mai tin minte", a declarat Halep.

15:11 20 Apr

Ana Ivanovic: As fi vrut doar putin respect in timpul punctelor"

"Ieri a fost primul meu meci pe zgura, iar terenul a fost dificil. Astazi conditiile au fost mai bune. Am fost multumita de jocul meu de azi. Ca sportivi profesionisti, uneori trebuie sa jucam meciuri consecutive la simplu sau la dublu. Daca Simona ar fi jucat trei seturi, ar fi fost mai dificil pentru ea, dar a jucat bine. E normal cand joci Cupa Federatiei sa fie un alt public, e diferit fata de turneele normal. As fi vrut doar putin respect in timpul punctelor, sa fie liniste", a declarat Ivanovic.

15:01 20 Apr

Sorana a inceput foarte bine meciul, iar acum serveste pentru 4-2! Suntem foarte aproape sa intram in primele 16 tari ale lumii!

14:43 20 Apr

Meciul Soranei Carstea cu Bojana Jovanovski a inceput. Romania conduce cu 2-1 la general, iar Sorana este favorita in fata sarboaicei.

14:08 20 Apr

Setul secund s-a terminat dupa un tie-break. Halep a fortat, Ivanovic a rezistat si a castigat cu 6-3, 7-6 (7-2)

13:53 20 Apr

Simona reuseste cel mai important break din acest meci si ramane in carti pentru victorie!

13:49 20 Apr

Inca un break pentru Ivanovic, cea care va servi pentru castigarea meciului!

13:41 20 Apr

Si un banner simpatic adus de un fan al Romaniei! :)

13:31 20 Apr

Bravo, Simona! Halep reuseste sa intoarca de la 0-2 in acest set!

13:22 20 Apr

Simona reuseste sa stopeze seria buna a lui Ana Ivanovic, cea care a castigat primele 2 game-uri din setul secund, si castiga la 0 pe propriul serviciu

13:14 20 Apr

Ana Ivanovic reuseste sa valorifice a 2-a sansa de set si se termina 6-3 pentru sarboaica

13:09 20 Apr

In locul unui break al Simonei, il reuseste Ivanovic! Sarboaica va servi pentru castigarea primului set al meciului

13:06 20 Apr

Simona a incercat un nou break, insa Ivanovic a reusit sa castige cu dificultate, ultima minge fiind insa superba - o minge scurta din demi-vole

13:00 20 Apr

Din pacate, Ivanovic face re-break si egaleaza pe tabela. Meci nebun pana acum!

12:56 20 Apr

Halep joaca perfect in aceste clipe si a reusit inca un break! Al 3-lea game consecutiv si Simona urmeaza la serviciu

12:54 20 Apr

Simona reuseste sa-si faca serviciul si egaleaza pe tabela

12:49 20 Apr

Bravo, Simona! Halep face break-ul si revine in meci

12:45 20 Apr

Simona a salvat primele 2 mingi de break, insa lungul de linie la a 3-a minge a fost putin in afara si Ivanovic face break

12:43 20 Apr

Inceput mai slab pentru Simona, Ana Ivanovic are 3 mingi de break

Circa 4000 de oameni sunt in acest moment la Arenele BNR, atmosfera este fantastica. Ilie Nastase, alaturi de sotia sa si de Ion Tiriac se afla si ei intr-o loja. De asemenea, familia Simonei Halep este la meci

12:41 20 Apr

Ana Ivanovic castiga urmatoarele 4 mingi si se impune in primul game al meciului

12:40 20 Apr

Ana Ivanovic este prima care serveste in acest meci, primul punct fiind castigat insa de Simona!

12:38 20 Apr

Simona Halep si Ana Ivanovic sunt pe teren, ne pregatim de al 3-lea meci intre Romania si Serbia. Conducem cu 2-0 si putem castiga in urma acestei partide duelul. Sa speram ca Simona nu e foarte obosita dupa ce a jucat in aceasta dimineata cu Jovanovski

12:18 20 Apr

Simona Halep a invins-o pe Jovanovski, cea care a recunoscut superioritatea romancei.

"Voiam sa joc astazi, pentru ca ieri terenul era umed, era incet, iar jocul meu este agresiv si nu ma avantaja. Totusi, azi m-am trezit devreme, nu am avut timp sa ma odihnesc, sa ma antrenez cum trebuie, dar condi?iile au fost aceleasi pentru ambele jucatoare. Simona a jucat foarte bine, a avut niste lovituri incredibile. Eu am jucat bine, sunt multumita de cum am jucat, pentru ca am fost accidentata o perioada si nu am avut meciuri. Sper ca Ivanovici va castiga meciul de azi ca sa avem sanse in continuare. Sunt pregatita de al doilea joc al zilei" a declarat Jovanovski.

11:20 20 Apr

"A fost un meci foarte greu, a fost presiune, au fost emotii. Le multumesc tuturor pentru sprijin si atmosfera. A fost destul de greu sa ma opresc ieri si sa reiau meciul astazi, dar a trebuit sa ma adaptez repede.

Am o ora pentru a ma recupera, sper sa fiu proaspata pentru meciul cu Ana Ivanovic, care va fi foarte greu. Cu ajutorul publicului sper sa termin cu bine"
, a spus Simona Halep la Dolce Sport.

11:09 20 Apr

Victorie pentru Simona! Halep se impune in cele din urma in al doilea game al meciului cu Jovanovski, dupa dupa ce a luat un game "alb". Halep - Bojana Jovanovski 6-2. 6-4.

Romania conduce Serbia cu 2-0 si mai avem nevoie de o victorie pentru a ne califica in Grupa II Mondiala.

11:06 20 Apr

Smart phone > laptop

O regula... naiva pe arenele de tenis spune ca in tribune nu ai voie sa folosesti un laptop, indiferent de scop si tocmai din acest motiv nici nu sunt amenajate zone speciale, cum se intampla in cazul stadioanelor de fotbal. 'Masa presei' la Arenele BNR este de fapt centrul de presa din afara arenei, asa ca cine vrea sa se apuce de un 'live blog' pentru un meci de tenis ar trebui sa se aseze comod in fata televizorului. Sau nu. :)

Interzicerea laptopurilor este o masura luata impotriva pariorilor care vor sa pacaleasca vigilenta sistemelor de pariuri live. Masura a fost adoptata in urma cu cativa ani, cand inca nu-si facusera aparitia telefoanele smart sau tabletele, si aplicata in toate competiile ATP, WTA sau ITF.

Intre timp, a aparut smart phone-ul, care nu poate fi interzis nicaieri, atat timp cat e pe silent. Si de pe care se poate chiar si paria live... oare pariorii au auzit de asta? :)

Acesta este un live blog facut din tribunele Arenei Centrale de la BNR... de pe telefonul mobil :)

10:58 20 Apr

Bojana Jovanovski revine in restul doi si face 4-4, iar acum se afla la serviciu. Sarboaica a profitat de mai multe greseli nefortate ale Simonei.

Halep - Jovanovski 6-2, 4-4, in acest moment.

10:40 20 Apr

Simona Halep face inca un break in setul al doilea si conduce cu 3-1, in aplauzele celor circa 1000 de fani prezenti pe terenul central de la Arenele BNR

10:30 20 Apr

Simona Halep a castigat lejer primul set disputat impotriva Bojanei Jovanovski, dupa 3 breakuri consecutive! Helep - Jovanovski 6-2, 0-0

10:14 20 Apr

Meciul dintre Simona Halep si Jovanovski s-a reluat de la 3-1, Simona a reusit repede sa ia primul game.

18:01 19 Apr

Organizatorii au anuntat ca meciul dintre Simona Halep si Jovanovski nu se va mai putea disputa astazi din cauza ploii si se va relua maine dimineata la ora 10:00.

De la ora 12:00 este programat meciul dintre Halep si Ivanovic, asa ca Simona va fi obligata sa joace doua partide la rand.

15:13 19 Apr

Veste trista pentru specatori. Iar trebuie sa isi deschida umbrelele. Meciul a fost suspendat din cauza ploii. Halep si Jovanovski. Doar ploaia poate sa o opreasca pe Simona.

Organizatorii au anuntat ca meciul nu va  incepe pana la ora 17:00.

15:01 19 Apr

Ploaia s-a mai linistit putin, asa ca meciul dintre Halep si Jovanovski a inceput. Terenul e destul de prost. Organizaotrii s-au chinuit sa stranga apa cu niste bureti uriasi.

14:05 19 Apr

"A fost de necrezut. Sa ai asemenea suporteri... De zece ani nu mi s-a mai intamplat asa ceva. Sunt foarte fericita sa aduc primul punct pentru tara mea.

A fost mai dificil la inceput, nu am inceput prea bine. Dar apoi am inceput sa simt jocul, era ?i familia care m-a sprijinit, suporterii si am reusit sa fac o partida foarte buna"
, a comentat Sorana Carstea pe arena din Bucuresti.

13:56 19 Apr

AS! Victorie perfecta pentru Sorana. Ivanovici a ramas in genunchi! In ultimul game a revenit de la 0-40 si a castigat! Game, set si match!

Sorana a pupat pe toata lumea la final si le-a multumit suporterilor pentru sustinere.

Romania conduce cu 1-0 Serbia in play-off-ul pentru Grupa Mondiala II.

13:50 19 Apr

Ce meci, ce revenire! Sorana castiga 5 game-uri consecutive! Nici ei nu ii vine sa creada. Sare pe teren si se bucura ca un copil. Ivanovic nici nu mai vorbeste cu antrenorul. Este foarte foarte nervoasa.

Intre timp, la loja lui Ilie Nastase e coada. Toata lumea asteapta autografe.

13:45 19 Apr

Meci absolut perfect facut de Sorana dupa ce a castigat cu 6-1 setul doi, a reusit sa revina de la 2-0 pentru Ivanovic, iar acum scorul este 4-2 pentru romanca. Fanii sunt in delir. Simt ca victoria e aproape

Ivanovic a fost lider mondial si a castigat de doua ori turneul de la Roland Garros (2005 si 2007).

13:10 19 Apr

Set perfect pentru Sorana pana acum! 4-0 pentru romanca, iar lui Ivanovici nu ii mai iese nimic!

12:59 19 Apr

Sunt peste 3000 de oameni in tribune, iar la meciul Simonei Halep sunt asteptati si mai multi. Fanii au venit din toata tara. Un banner cu "Zalau."

Sorana a pierdut primul set 3-6, insa jocul sa a fost foarte bun pe final. Romanca a inceput bine si setul urmator.

12:41 19 Apr

Fanii au venit pregatiti sa isi sustina echipa cu orice pret! "N-avem Paste, nici Craciun, ci doar suflet de roman!", scrie pe un banner din tribune.

12:23 19 Apr

Ivanovici a servit prima in aceasta partida si in al doilea game a reusit un break. Sorana a fost aproape sa recupereze acest break, de doua ori, insa Ivanovici si-a facut serviciul.

12:03 19 Apr

Cele doua echipe au fost prezentate. Tribuna a izbucnit in aplauze cand a fost prezentata Simona Halep. Peste 2000 de oameni au venit sa le sustina pe sportive, la arenele BNR.

Pe teren au ramas doar Ivanovic si Sorana Carstea, care au inceput incalzirea. Meciul incepe in cateva minute

23:07 18 Apr

Fetele nu s-au putut antrena astazi din cauza ploii care a cazut fara oprire in Bucuresti.

Nu exista plan de rezerva daca va ploua si in weekend, asa ca tot ce pot face este sa astepte sa sa iasa soarele la Arenele BNR.

"O sa incerc sa stau relaxata, sa ascult muzica... jucam si carti daca e", spune Simona Halep.

Sorana are "ritualul" ei de relaxare in cazul in care ploaia va amana meciurile de la FedCup: "De obicei ma retrag intr-un colt, imi iau cartea, citesc putin, sau ascult muzica, sau scriu ceva."

Sorana Carstea si Ana Ivanovici deschid meciul de baraj dintre Romania si Serbia. Partida este programata maine, de la ora 12.00.

15:08 18 Apr

"Este o tragere buna pentru noi, pentru ca asta e programul pe care ni l-am dorit. Am mai jucat de cateva ori cu Sorana in trecut, dar acum va fi diferit, pentru ca este Cupa Federatiei si vor fi multe emotii pentru toata lumea. Voi incerca sa aduc primul punct pentru echipa. Vom fi pozitive si cred ca avem o sansa buna. in functie de scor voi juca si in meciul de dublu, dar asta decide capitanul", a declarat Ana Ivanovici.

Ana Ivanovici a afirmat ca in Romania a debutat in circuitul profesionist, in anul 2003, si a ajuns pana in semifinalele turneului de la Bucuresti. "In Romania am jucat primul turneu profesionist in anul 2000 si am ajuns pana in semifinale. A fost un succes mare. Am memorii bune si e bine sa vin aici din nou", a completat Ivanovici.

Jucatoarea Bojana Jovanovski s-a aratat multumita ca nu va juca in primul meci al intalnirii cu Romania. "Sunt bucuroasa ca voi juca al doilea meci, pentru ca nu imi place sa joc prima. Am mai jucat cu Simona in urma cu doi ani, dar de atunci si-a imbunatatit jocul mult. Va fi un meci dificil pentru mine, dar voi incerca sa aduc al doilea punct pentru Serbia", a adaugat Jovanovski.

13:51 18 Apr

Sorana Carstea, care va juca primul meci din aceasta intalnire, a declarat ca nu va fi deranjata daca meciul sau va fi intrerupt din cauza vremii.

"De regula la turnee ma retrag intr-un colt, ascult muzica sau scriu ceva. Acum voi sta cu fetele pentru ca suntem o echipa. Tenismenii sunt sportivi care se adapteaza foarte repede pentru ca se lovesc de situatii noi. Stiu ca va fi greu, dar mai stiu si ca va fi frumos", a spus Sorana.

13:46 18 Apr

Echipa Romaniei a fost organizat o conferinta de presa dupa tragerea la sorti de la Fed Cup. Simona Halep a declarat ca va face tot posibilul sa castige partida, chiar daca nu au avut foarte mult timp sa se antreneze la Arenele BNR.

Mie una nu-mi place sa intrerup meciul si sa-l reiau ulterior. Mi s-a intamplat la US Open cu Flavia Pennetta si nu am jucat prea bine. Voi incerca sa stau relaxata, sa ascult muzica. Jucam si carti daca este nevoie", a spus Halep.

13:28 18 Apr

Sportiva Sorana Carstea, numarul 27 WTA, va juca impotriva Anei Ivanovici, locul 12 mondial, sambata, in primul meci al intalnirii dintre Romania si Serbia, contand pentru play-off-ul celei de-a doua Grupe Mondiale a Fed Cup.

Conform tragerii la sorti, sambata va avea loc si meciul dintre Simona Halep, locul 5 WTA, si Bojana Jovanovski, numarul 39 WTA.

Duminica vor avea loc meciurile de simplu Simona Halep - Ana Ivanovici si Sorana Carstea - Bojana Jovanovski, precum si partida de dublu Irina-Camelia Begu/Monica Niculescu - Jovana Jaksici/Nina Stojanovici.

Sambata si duminica partidele incep la ora 12.00. Echipa care va castiga intalnirea de la Arenele BNR va accede in a doua Grupa Mondiala.

La tragerea la sorti de vineri, efectuata de secretarul de stat in MTS Carmen Tocala, au fost prezenti si presedintele ITF, Francesco Ricci Bitti, si presedintele de onoare al federatiei din Serbia, Slobodan Zivojinovici.

11:49 17 Apr

Romania intalneste Serbia la Bucuresti weekendul viitor in Fed Cup, iar o victorie ar insemna calificarea in a doua Grupa Mondiala.

Simona Halep e convinsa ca Romania nu va avea deloc o misiune usoara in fata Serbiei.

"Va fi un meci foarte greu, mai ales ca Ivanovici a castigat un Grand Slam si are experienta foarte mare. Sunt increzatoare, cred ca putem castiga aceasta partida, dar sunt pregatita pentru un meci foarte greu. Nu putem sa ne gandim la 3-0. Am incredere ca putem castiga si cu 3-2. Nu am o problema cu scorul, o sa lupt si vom vedea ce se va intampla acolo. Sunt sigura ca si ele se vor pregati foarte bine pentru acest meci, pentru ca nimeni nu vrea sa o ia de la inceput anul viitor la Budapesta", a spus Halep.

Simona Halep a afirmat ca nu isi doreste ca meciul sau cu Ana Ivanovici sa fie la fel de greu precum cel avut anul trecut la Sofia. "Cu Ivanovici am avut si noroc, pentru ca la Sofia am revenit de la 3-1 pentru ea in decisiv. Nu mai vreau un meci asa de greu si sa revin in setul trei. Eu sunt oarecum increzatoare, pentru ca orice meci este deschis. Poate castiga oricine la nivelul acesta. Am un joc bun, simt mingea foarte bine aici pe Terenul Central. Sper ca publicul sa imi dea putere sa aduc ambele victorii, daca nu, voi vedea", a adaugat Halep.

Halep a precizat ca nu a mai jucat in Romania de aproape doi ani. "Nu am mai jucat acasa de foarte mult timp. Cred ca acum doi ani am jucat un turneu aici, in Romania. Anul acesta avem doua evenimente, pentru ca avem si turneul WTA din vara. Este un eveniment foarte mare pentru tara noastra, pentru ca nu cred ca s-a mai jucat Fed Cup pana acum in Romania. Este un eveniment frumos si cred ca trebuie sa ne bucuram cu totii", a explicat Halep.

Intalnirea dintre Romania si Serbia va avea loc sambata si duminica, la Arenele BNR din Bucuresti. Partida se va desfasura dupa sistemul cel mai bun din cinci meciuri. Primele doua meciuri de simplu sunt programate sambata, iar a doua zi se vor disputa celelalte doua partide de simplu si meciul de dublu.

Sursa: Mediafax

13:28 16 Apr

Simona Halep se simte din ce in ce mai bine si e gata de derby-ul cu Serbia. Sportiva spera ca arena sa fie plina de sustinatori ai Romaniei la meciurile din weekend.

"Va fi un meci foarte greu, impotriva unor jucatoare  bune, mai ales ca Ivanovic a castigat un turneu de Grand Slam si are mare experienta. Eu voi oferi tot ce pot pe teren, asa cum fac la fiecare partida. Vrem sa intram in a doua Grupa Mondiala, pentru ca ar fi o dezamagire sa o luam de la capat si sa mergem din nou in grupa de calificare de la Budapesta", a spue Halep pentru Prosport.

Simona spune ca si-a revenit foarte repede dupa operatie si ca e refacuta 100% pentru partidele cu Serbia. Chiar si asa, la fiecare meci, alaturi de antrenor sta si fizioterapeutul sau.

"Ma ajuta foarte mult, de la un timp ca ma misc foarte bine si sunt fresh. Teo Cercel e un om foarte util in echipa", a mai spus Simona.

Tragerea la sorti a meciurilor este azi, de la ora 13:00.

12:36 16 Apr

"Va fi un meci foarte greu, mai ales ca Ivanovici a castigat un Grand Slam si are experienta foarte mare. Sunt increzatoare, cred ca putem castiga aceasta partida, dar sunt pregatita pentru un meci foarte greu. Nu putem sa ne gandim la 3-0. Am incredere ca putem castiga si cu 3-2. Nu am o problema cu scorul, o sa lupt si vom vedea ce se va intampla acolo. Sunt sigura ca si ele se vor pregati foarte bine pentru acest meci, pentru ca nimeni nu vrea sa o ia de la inceput anul viitor la Budapesta", a spus Halep.

ASTA E "GENERATIA DE AUR" IN TENISUL FEMININ

Echipa Romaniei este formata din Simona Halep, locul 5 WTA, Sorna Cirstea, locul 27 WTA, Monica Niculescu, locul 78 WTA (38 la dublu), Irina-Camelia Begu, locul 119 WTA (67 la dublu), adica Generatia de Aur a tenisului feminin romanesc.

Din lotul largit mai fac parte Alexandra Cadantu, locul 61 WTA, Alexandra Dulgheru, locul 131 WTA, si Raluca Olaru, locul 64 WTA la dublu.

Intalnirea dintre Romania si Serbia va avea loc pe 19 si 20 aprilie, la Arenele BNR din Bucuresti. Partida se va desfasura dupa sistemul cel mai bun din cinci meciuri, dupa cum urmeaza:

- sambata, 19 aprilie, se joaca doua partide de simplu (Simona Halep si Sorana Carstea vor repezenta Romania in partidele de simplu)

- duminica, 20 aprilie, se joaca celelalte doua partide de simplu si, doar daca este nevoie, si partida de dublu (perechea Begu - Niculescu va reprezenta Romania la dublu)

Echipa care va castiga intalnirea, va accede in Grupa Mondiala II.

BILETE DE 60 SI 95 DE LEI LA INTALNIREA ROMANIA - SERBIA DIN FED CUP

Un bilet pentru o zi la meciurile Romania - Serbia din Cupa Federatiei, ce se vor disputa la 19 si 20 aprilie la Arenele BNR, va costa 60 de lei, in timp ce un abonament pentru inteaga intalnire va costa 95 de lei.

Tichetele vor putea fi achizitionate de pe biletetenis.ro, urmand ca din 14 aprilie acestea sa poata fi cumparate si de la Arenele BNR.

Biletul si abonamentul vor include accesul la toate meciurile disputate pe terenul central al Arenelor BNR.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »