Simona Halep, eliminata de la Stuttgart dupa un meci in care a fost de nerecunoscut: 1-6, 2-6 cu Siegemund, locul 71 WTA!

Monica Niculescu Simona Halep VfB Stuttgart Tenis
Live Blog

TURNEUL DE LA STUTTGART

Data publicarii: Joi 21 Aprilie 2016, 09:00
Data actualizarii: Joi 21 Aprilie 2016, 17:20

Vezi aici rezultatele turneului de la Stuttgart!

17:21 21 Apr

Simona Halep a fost eliminata in optimi la Stuttgart, dupa un joc modest in fata Laurei Siegemund, locul 71 WTA, scor 1-6, 2-6.

16:40 21 Apr

Simona Halep a pierdut primul set in fata nemtoaicei Laura Siegemund, scor 1-6. Romanca e de nerecunoscut; incepe rau si setul secund, cu un prim game pierdut pe propriul serviciu.

16:18 21 Apr

Monica Niculescu a fost invinsa de cehoaica Petra Kvitova, numarul 7 mondial, cu 2-6, 7-6 (5), 6-2, joi, in optimile de finala ale turneului WTA de la Stuttgart, dotat cu premii totale de 693.900 dolari, dupa ce a ratat trei mingi de meci.

Niculescu a reusit un prim set aproape perfect, adjudecat cu 6-2, dar apoi Kvitova, a cincea favorita, a inceput sa joace din ce in ce mai bine si a condus cu 5-2, ratand o minge de set. Monica a avut o revenire formidabila si a intors scorul la 6-5, ratand pe serviciul sau nu mai putin de trei mingi de meci. Kvitova, care s-a salvat dupa cateva lovituri de senzatie, a reusit sa duca apoi setul in tiebreak, unde s-a impus cu 7-5.

In decisiv, Niculescu s-a aratat afectata din punct de vedere psihologic de sanse irosite si a cedat cu 2-6.

09:13 21 Apr

Monica Niculescu - Petra Kvitova se joaca astazi, in turul 2 de la Stuttgart, incepand cu ora 13:00. Doua ore mai tarziu, Simona Halep o va intalni pe Laura Siegemund, jucatoare aflata pe locul 71 in clasamentul mondial WTA.

Tot astazi, Julia Goerges o va intalni pe Roberta Vinci, iar principala favorita, Aga Radwanska, va juca impotriva Andreei Petkovic. In ultimul duel al zilei, Ana Ivanovic se va duela cu cehoaica Pliskova.

18:36 20 Apr

Victorie superba pentru Monica Niculescu. 6-2, 6-2 cu Garcia, dupa un meci pe care l-a controlat fara mari emotii!

18:14 20 Apr

Monica Niculescu reuseste sa castige destul de clar primul set, cu 6-2

17:36 20 Apr

A inceput meciul Monicai Niculescu de la Stuttgart cu Garcia!

17:35 20 Apr

Simona Halep intra direct in turul 2 la Stuttgart.  Simona Halep o intalneste joi pe Laura Siegemund, locul 71 WTA, in optimile de finala ale turneului de la Stuttgart.

Sportiva germana e venita din calificari si a trecut in primul tur de Anastasia Pavlyuchenkova, scor 6-0, 7-5.

Simona Halep si Laura Siegemund nu s-au mai intalnit pana acum.

Simona, locul 6 WTA, vine dupa problemele medicale cu care s-a confruntat si in Fed Cup, dar spera sa duca la capat turneul din Germania.