VIDEO EXCLUSIV Ce a remarcat Sorin Cârțu până în minutul 20 al partidei Sepsi - FCSB 1-2

Sepsi - FCSB sepsi Sorin Cartu SuperFanii
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Marti 04 Aprilie 2023, 18:22
Data actualizarii: Marti 04 Aprilie 2023, 18:39

Sepsi a fost învinsă de FCSB (scor 1-2), luni seara, în ultimul meci al rundei a doua din play-out-ul Superligii.

Președintele Universității Craiova, Sorin Cârțu, a intrat în direct la emisiunea SuperFanii de marți dimineața și, pe lângă informațiile dezvăluite despre echipa olteană, a comentat și felul în care s-a jucat Sepsi - FCSB 1-2.

În opinia legendarului jucător al Craiovei Maxima, gruparea covăsneană nu a apelat în debutul de meci la jocul dur pe care mizează în alte partide.

Cârțu: "Nu aș spune ceva ironic sau să sugerez ceva"

"Când joacă cu noi au altă abordare. Nu aș spune ceva ironic sau să sugerez ceva. Mă uitam până în minutul 20 și practic nu exista niciun fault. Și când joacă cu noi sunt atâtea faulturi (n.r. Sepsi - FCSB 1-2).

Eu vorbesc de cum a început, ce am urmărit eu. Erau preocupați de fotbal. Cel puțin prima repriză, mie mi-a plăcut. Nu neapărat că s-au dat trei goluri. Modul cum au reacționat echipele", a declarat Sorin Cârțu, la emisiunea SuperFanii de la Sport.ro și VOYO.

SEPSI: Niczuly – R. Dimitrov, M. Bălaşa, Ninaj, A. Dumitrescu - Aganovic, N. Păun, J. Rodriguez (Papa 64) - Safranko, Tudorie (Rondon 64), Ştefănescu (I. Gheorghe 81). ANTRENOR: Cristiano Bergodi

FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic - Olaru, Ad. Şut (I. Cristea 77), Edjouma (Ovidiu Popescu 46) – Cordea (Miculescu 46), Compagno, Fl. Coman (V. Creţu 82). ANTRENOR: Mihai Pintilii

Univ.Craiova - Sepsi e programat pe 22 aprilie

Universitatea Craiova o va întâlni pe Sepsi pe 22 aprilie, în deplasare, în runda a cincea, ultima a turului play-off-ului Superligii.

Liderul Farul a remizat cu Rapid, scor 1-1 în deplasare, în timp ce CFR Cluj a scos doar un punct, duminică seara, din meciul jucat pe Ion Oblemenco, scor 1-1 cu Universitatea Craiova.