Sebastian Coltescu FCSB sepsi Sepsi - FCSB Superliga
Data publicarii: Luni 03 Aprilie 2023, 21:28
Data actualizarii: Luni 03 Aprilie 2023, 21:28

Sebastian Colțescu, centralul partidei Sepsi - FCSB, a fost în centrul atenției cu o decizie controversată în finalul primei reprize.

Arbitrul a acordat fault pentru Sepsi în urma unui duel între Joonas Tamm și Alexandru Tudorie. Atacantul lui Sepsi s-a prăbușit după un duel ”umăr la umăr” cu fundașul estonian și a reușit, în primă fază, să-l impresioneze pe central.

După câteva secunde, Colțescu a revenit asupra deciziei și a acordat posesie pentru FCSB, după ce mingea a ieșit în afara terenului fără ca aceasta să fie atinsă de un jucător din tabăra vicecampioanei.

Decizia i-a nemulțumit pe cei de la Sepsi care s-au înghesuit pentru a-i cere explicații arbitrului. Fără succes, Colțescu a dictat posesie pentru FCSB, iar repriza s-a încheiat după alte două minute de prelungiri.

Sepsi - FCSB, debutul lui Elias Charalambous

Partida de la Sfântu Gheorghe reprezintă debută lui Elias Charalambous pe banca FCSB-ului, chiar într-un moment propice pentru vicecampioană în contextul rezultatelor rundei a doua din play-off.

Liderul Farul a remizat cu Rapid, scor 1-1 în deplasare, în timp ce campioana CFR Cluj a scos doar un punct, duminică seara, din meciul jucat pe Ion Oblemenco, scor 1-1 cu Universitatea Craiova.