Viorel Moldovan a urmărit Sepsi - FCSB și a dat verdictul: ”Unul dintre cei mai buni”

Sepsi - FCSB Superliga Viorel Moldovan Superliga Viorel Moldovan
Data publicarii: Joi 25 Aprilie 2024, 17:03
Data actualizarii: Joi 25 Aprilie 2024, 17:02

FCSB s-a deplasat miercuri la Sfântu Gheorghe pentru duelul cu Sepsi din etapa #6 a play-off-ului Superligii României. La finele partidei, cele două au remizat, scor 2-2.

După un început în forță al elevilor lui Elias Charalambous, jocul FCSB-ului s-a estompat până la finalul celor 90 de minute, iar tabela de marcaj a rămas înghețată la 2-2.

Chiar dacă Ștefan Târnovanu, portarul roș-albaștrilor, a gafat la golul secund al lui Sepsi, Viorel Moldovan, fost internațional român, a admis că pentru el goalkeeperul rămâne ”valoros” și că e ”unul dintre cei mai buni” ai campionatului României.

”Pentru mine rămâne un portar valoros. E unul dintre cei mai buni ai campionatului. Îmi place Sava, nu ştiu dacă e peste. Aioani... Acum nu poţi să îi iei gâtul lui Târnovanu, au greşit şi alţii. A fost neinspirat!”, a spus Viorel Moldovan, potrivit OrangeSport.

Evaluat la 2,8 milioane de euro de site-urile de specialitate, Târnovanu a prins 40 de meciuri în acest sezon pentru cei de la FCSB, reușind să scape fără gol primit în 18 dintre acestea.

Sepsi - FCSB 2-2

Florinel Coman a deschis scorul în minutul nouă, din pasa lui Darius Olaru. Șeptarul FCSB-ului s-a accidentat însă 10 minute mai târziu și a fost înlocuit de David Miculescu.

Roland Varga a restabilit egalitatea în minutul 22, doar că Miculescu a readus prima clasată în avantaj 12 minute mai târziu. În actul secund, Florin Ștefan a setat scorul meciului în minutul 70: 2-2.