„Prestație solidă a lui Hagi!” Ce notă a primit mijlocașul român după victoria cu Livingston

Ianis Hagi Livingston rangers Stranieri
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Duminica 28 Noiembrie 2021, 17:59
Data actualizarii: Duminica 28 Noiembrie 2021, 18:05

Rangers a câștigat meciul din deplasare cu Livingston, 3-1.

Formația lui van Bronckhorst a obținut a doua victorie consecutivă, după cea din Europa League împotriva Spartei Praga, 2-0. Astfel, campioana en-titre a bifat prima victorie în campionat sub comanda noului antrenor.

Arfield a deschis scorul în minutul 8, iar în minutul 16 a reușit să mai marcheze o dată, din pasa lui Morelos. Pentru gazde, Anderson a redus din diferență, stabilind și rezultatul la pauză. Fashion Sakala, intrat în minutul 73 a închis tabela de marcaj în minutul 78.

Ianis Hagi a fost trimis titular de tehnicianul neerlandez și a fost schimbat în minutul 73 cu Patterson. Deși nu a reușit să fie decisiv de această dată sau să înscrie pentru echipa sa, prestația mijlocașului român a fost una bună, iar presa din Scoția a remarcat acest lucru.

„Prestație solidă a lui Hagi, care nu a avut noroc!”

Cei de la IbroxNews l-au notat pe Ianis Hagi cu 7, una dintre cele mai mari note din meci, iar prestația sa a fost lăudată: „O prestație solidă a lui Hagi, care nu a avut norocul să aibă un assist în victoria cu Livi. Internaționalul român a arătat extrem de activ, iar pasele sale și ocaziile create au fost superbe. Mai mult, vă rugăm!”

Hagi a primit o notă similară din partea celor de la footballscotland.com: „Putea înscrie al treilea gol în startul reprizei secunde. Întotdeauna dispus la efort, a creat oportunități bune pentru echipa sa înainte să fie schimbat”.

Ianis Hagi a jucat 19 meciuri în toate competițiile în acest sezon, timp în care a înscris trei goluri și a oferit patru asisst-uri.