VIDEO Radoi i-a ridicat pe seici in picioare! A vrut sa RUPA portarul la penalty! "Zorro' e BLESTEMAT sa nu dea gol"

Mirel Radoi al ain Cosmin Olaroiu Stranieri
Data publicarii: Duminica 25 Septembrie 2011, 09:09
Data actualizarii: Duminica 25 Septembrie 2011, 09:09

Arabilor nu le-a venit sa creada ca pana si marii jucatori din campionatul lor pot sa rateze in felul asta!

Olaroiu a pierdut primul meci oficial din Emirates Etisalat Cup, 1-2 cu Al Wahda, si i-a suparat pe seici. Si-a luat in meciul urmator,cu Dubai Club, castigat greu de Al Ain, 2-1.

Radoi a fost in centrul atentiei! A batut cornerul din care argentinianul Scocco a deschis scorul, apoi a ratat incredibil un penalty! Fostul capitan al Stelei a tras tare in primul minut de prelungire din prima repriza, insa portarul a respins incredibil in bara! Jurnalistilor arabi nu le-a venit sa creada: "Zorro e blestemat sa nu dea gol, cum de n-a intrat mingea aia in poarta?!"

Al Qahtani i-a salvat pe Oli si Radoi: a dat gol in minutul 56. Dubai Club le-a dat emotii romanilor din Emirate. Camara a facut 1-1 in minutul 11.

Sursa foto: Euro World Sport Agency