VIDEO | Maxim a dat primul gol in noul sezon din Bundesliga si a adus prima victorie pentru Stuttgart. Executie de la 30 de metri...cu poarta goala :)

Vfb Stuttgart a obtinut prima victorie din Bundesliga abia in etapa a 6-a. Echipa lui Alex Maxim, cu acesta printre marcatori, s-a impus cu 3-1 pe terenul lui Hannover 96.

Alex Maxim a dat primul sau gol in noul sezon al Bundesligii in chiar prima victorie a echipei sale. Romanul a marcat golul de 3-1 al lui Stuttgart in victoria obtinuta cu Hannover 96.

Introdus in repriza secunda, mijlocasul de 25 de ani a marcat cu o executie de la 30 de metri in minutul 90, la o faza la care portarul advers a fost prins pe picior gresit.

Vfb Stuttgart a urcat pe locul 15 al campionatului Germaniei. Svabii au 5 infrangeri si o victorie.