Ionut Mazilu sahtior Stranieri
Data publicarii: Duminica 31 Iulie 2011, 22:01
Data actualizarii: Duminica 31 Iulie 2011, 22:02

Sahtiorul lui Lucescu si Rat a facut doar egal in etapa a 4-a din Ucraina cu o echipa plina de romani, Arsenal Kiev!

Echipa antrenta de Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, fara fundasul Razvan Rat, a terminat la egalitate, duminica, in deplasare, scor 1-1 (1-0), cu formatia Arsenal Kiev, in etapa a IV-a a campionatului ucrainean, golul gazdelor fiind marcat de Ionut Mazilu.

Sahtior a deschis scorul prin Fernandinho, in minutul 12, gazdele reusind egalarea prin Mazilu, in minutul 90+5.

La Arsenal Kiev, mijlocasul George Florescu a jucat tot meciul si a primit un cartonas galben, atacantul Ionut Mazilu a fost introdus pe teren in minutul 73, iar Florin Soava a fost rezerva.

In urma acestei remize, Sahtior Donetk se mentine pe primul loc in clasament.

Sursa: Mediafax