Victorie GREA pentru Mircea Lucescu in Ucraina! Dinamo Kiev e LIDER inaintea DERBY-ului de FOC cu Sahtior

Mircea Lucescu Stranieri Victorie GREA pentr Mircea Lucescu in Ucraina! Dinamo Kiev e LIDER inaintea DERBY-ului de FOC cu Sahtior
Data publicarii: Sambata 31 Octombrie 2020, 23:33
Data actualizarii: Sambata 31 Octombrie 2020, 23:37

Dinamo Kiev s-a impus in deplasare la Dnepr, scor 2-1.

Echipa lui Mircea Lucescu s-a impus in deplasare la Dnepr, dupa ce a fost condusa in runda a 8-a din campionatul Ucrainei.

Nazarenko a deschis scorul in minutul 22 pentru Dnepr, insa pana la pauza, Dinamo Kiev reusea sa preia conducerea.

Un autogol al lui Adamyuk in minutul 35 si golul lui Tsygankov din minutul 44 au stabilit scorul final al partidei.

Dinamo Kiev face 20 de puncte in Ucraina si este lider inaintea derby-ului cu Sahtior, care este pe locul secund, cu 16 puncte.

Dinamo Kiev - Sahtior se va juca pe 8 noiembrie si va fi pentru a doua oara cand Mircea Lucescu isi va intalni fosta echipa.

Antrenorul roman a batut-o deja o data pe Sahtior, scor 3-1 in Supercupa Ucrainei.