VIDEO Un fotbalist român a stat pe bancă în Torino - Juventus, ”Derby della Mole” din Serie A

mihai popa Derby della Mole Juventus Torino Serie A Torino Stranieri
Data publicarii: Duminica 14 Aprilie 2024, 08:28
Data actualizarii: Duminica 14 Aprilie 2024, 08:31

Meciul a avut o sumedenie de ocazii, dar niciun gol valabil.

Torino a terminat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu gruparea Juventus Torino, în Derby della Mole, meci disputat în etapa a 32-a din Serie A.

Torino a avut patru absenţi pentru acest meci, iar Juventus a trimis în bară, prin Vlahovic, în minutul 7.

Au urmat ocaziile lui Locatelli (min. 13) şi Vlahovic (min. 31), iar gazdele au replicat prin lovitura de cap a lui Vlasic, din minutul 42.

În partea secundă, Torino a avut un gol anulat în minutul 46, pentru un fault în atac, iar echipa granata nu s-a oprit, Szczesny salvând pe Juventus în minutul 60.

În cele din urmă s-a terminat 0-0, Juventus este pe locul al treilea, cu 63 de puncte, în timp ce Torino e pe 9, cu 45 de puncte.

La Torino, portarul Mihai Popa (23 de ani) a rămas pe banca de rezerve a gazdelor.