VIDEO Juventus a câștigat un ”Derby della Mole” nebun cu Torino! S-au înscris 6 goluri

Juventus Torino Adrien Rabiot Derby della Mole Serie A Torino Italia
Data publicarii: Miercuri 01 Martie 2023, 08:45
Data actualizarii: Miercuri 01 Martie 2023, 09:22

După 4-2 cu rivala din oraș, Juventus se află pe locul 7 în Serie A. Torino, în schimb, ocupă poziția 9.

Echipa italiană Juventus Torino a învins marţi seara, pe teren propriu, echipa Torino, scor 4-2, în derby-ul tradiţional al oraşului Torino, denumit Derby della Mole.

Meciul din etapa a 24-a a avut un start surprinzător pentru gazde, pentru că Torino a deschis scorul încă din minutul 2, prin Karamoh.

Torino a avut 1-0 și 2-1, dar a pierdut cu 2-4

Cuadrado a egalat destul de repede pentru „Bătrâna Doamnă”, în minutul 16, dar pe final de repriză Sanabria i-a readus pe oaspeţi în avantaj.

Egalarea a venit şi mai repede, în minutul 45+1, când a marcat Danilo.

În repriza secundă, Torino a căzut fizic, iar Juventus şi-a asigurat victoria prin reuşitele lui Bremer (minutul 71) şi Rabiot (minutul 80).

Cu această victorie, Juventus e pe locul 7, cu 35 de puncte, în timp ce Torino este pe poziţia a 9-a, cu 31 de puncte.