VIDEO Denis Drăguș a făcut spectacol în Europa! Gol superb înscris în minutul trei al confruntării cu Antwerp

denis dragus Echipa Nationala edward iordanescu Royal Antwerp Standard Liege Stranieri
Data publicarii: Duminica 16 Octombrie 2022, 17:00
Data actualizarii: Duminica 16 Octombrie 2022, 17:08

Denis Drăguș a marcat pentru Standard Liege în derby-ul cu Royal Antwerp, încheiat 3-0.

UPDATE: 16:45

După cele trei goluri înscrise de Balikwisha, Drăguș și Canak în primele nouă minute ale confruntării cu Antwerp, tabela nu s-a mai modificat în niciun fel.

Standard Liege a securizat, astfel, cele trei puncte și s-a apropiat mai multe de vârful clasamentului din Jupiler Pro League.

Primul loc este ocupat de Genk cu 31 de puncte, Antwerp se află pe poziția a doua cu 30 de puncte, Club Brugge este ocupanta locului trei, iar Standard Liege închide, pentru moment, primele patru poziții din campionatul regulat.

știre inițială

Atacantul Denis Drăguș a înscris duminică al doilea gol al echipei sale, Standard Liege, care conduce la pauză cu 3-0 pe fostul lider al campionatului Belgiei (Genk a învins Leuven-ul lui Valentin Cojocaru și a urcat pe 1), Royal Antwerp, în derby-ul etapei cu numărul 12 din Jupiler Pro League, meci început la ora 14:30.

Drăguș, care la ultima acțiune a echipei naționale, a prins doar 11 minute, în 1-1 cu Finlanda, a înscris golul de 2-0 în minutul 4, după o fază spectaculoasă.

Românul, golgheterul lui Standard Liege în ultimul sezon, a marcat în actualul campionat de 4 ori în 12 meciuri jucate în Jupiler Pro League.