Suporterii nu mai acceptă criza de la Galatasaray: „Dați-vă jos tricourile și jucați așa!”

Galatasaray Alexandru Cicaldau olimpiu morutan Stranieri Jucătorii de la Galatasaray
Iosif Pintilie
Data publicarii: Duminica 13 Februarie 2022, 08:13
Data actualizarii: Duminica 13 Februarie 2022, 08:07

Galatasaray ar putea termina etapa la doar un punct de locurile retrograbadile.

Echipa românilor Alexandru Cicâldău și Olimpiu Moruțan a remizat cu Kayserispor, scor 1-1, spre disperarea suporterilor echipei ”Cim-bom”. Suporterii i-au contestat pe jucători pe tot parcursul meciului.

Galatasaray are șase meciuri la rând fără victorie, aflându-se pe locul 13, cu 29 de puncte. Primul loc retrogradabil este ocupat de Antalyaspor, echipă ce are 25 de puncte și un meci în minus. Astfel, dacă va câștiga meciul cu Karagumruk, Galatasaray va ajunge la un punct de zona ”roșie”.

Furia fanilor echipei care nu dă semne de revenire

Fanii au fost extrem de furioși, mai ales că echipa lor a fost condusă din munutul 69 până în minutul 85. „Dați-vă jos tricourile și jucați așa!”, au strigat aceștia, care ulterior și-au vărsat furia către președintele Burak Elmas și către antrenorul  Domenec Torrent: „Demisia, demisia!”.

Alexandru Cicâldău (24 de ani) a intrat pe teren în minutul 60 al meciului, în timp ce Olimpiu Moruțan (22 de ani) a fost introdus în târziul minut 81. În următoarea etapă, Galatasaray se duelează cu Goztepe.