Sumudica n-a mai REZISTAT! S-a pus in genunchi dupa decizia VAR la meciul cu echipa lui Bogdan Stancu! Momente incredibile in Turcia

Data publicarii: Luni 26 August 2019, 20:57
Data actualizarii: Luni 26 August 2019, 22:15

Invins cu 5-0 in prima etapa de Fenerbahce, Sumudica isi poate reface golaverajul in etapa a doua.

Echipa lui Marius Sumudica, Gazisehir Gaziantep, a invins-o cu 4-1 pe Genclerbirligi in etapa a doua din Turcia. La oaspeti, Bogdan Stancu a fost rezerva.

Primul moment controversat al meciului a venit in minutul 27 cand Oguz a faultat in postura de ultim aparator si a primit cartonas rosu. Kayode a marcat la 5 minute distanta dupa o pasa gresita a unui adversar si a fugit direct in bratele lui Sumudica dupa gol.

In minutul 40 a venit un moment si mai controversat care l-a facut pe Marius Sumudica sa se puna in genunchi pe gazon - arbitrul a acordat penalty si cartonas rosu pentru Polomat dupa un nou fault in calitate de ultim aparator! Arbitrul a apelat la VAR pentru a verifica daca a fost offside.

Pana la urma, arbitrul a acordat penalty si i-a dat rosu lui Polomat! Kayode a reusit dubla iar prima repriza a fost prelungita cu 8 minute! Dupa pauza, Guray Vural a dus scorul la 3-0 cu un sut din lovitura libera din unghi! Berat Ayberk Ozdemir a redus din diferenta in minutul 69, pentru ca Oguz Ceylan sa duca scorul la 4-1 la 3 minute distanta. Si aceasta reusita a fost validata cu VAR - Ceylan nu era in offside in momentul pasei.

Iata reusita de 3-0