Stanciu, debut cu victorie în tricoul lui Wuhan! Echipa românului a trecut la scor de Hebei

Nicolae Stanciu China Echipa Nationala Wuhan Three Towns Stranieri
Data publicarii: Vineri 03 Iunie 2022, 17:00
Data actualizarii: Vineri 03 Iunie 2022, 17:01

Nicolae Stanciu, integralist în victoria obținută de Wuhan în fața formației Hebei, scor 4-0, în campionatul Chinei.

UPDATE Românul a pierdut naționala după transferul la Wuhan Three Towns, formație nou-promovată în prima ligă chineză.

La pauză, echipa românului conduce cu 2-0, după golurile marcate de brazilienii Wallace (ex-Monaco, Lazio) în minutul 27 și Davidson în minutul 45+3, din pasa unui alt brazilian, Ademilson.

UPDATE 15:00 Stanciu este folosit de antrenorul Pedro Morilla pe postul de mijlocaș central într-un sistem de joc 4-4-2.

.......................................................................................................................................................................

Mult așteptatul debut al lui Nicolae Stanciu în campionatul din China are loc astăzi, de la ora 15:00!

Românul, care momentan nu face parte din planurile selecționerului Edward Iordănescu pentru meciurile din Liga Națiunilor, este anunțat titular la nou-promovata în Chinese Super League, Wuhan Three Towns, care joacă în prima etapă cu Hebei China Fortune pe ”Jinzhou Stadium”.

Campionatul din China se joacă doar în trei orașe

Ca urmare a epidemiei de Covid-19, cele 18 echipe din prima ligă chineze vor juca în campionat doar în trei oraşe (Dalian, Haikou şi Meizhou), a precizat federaţia într-un comunicat.

China se confruntă de mai multe săptămâni cu o creştere a cazurilor de Covid-19, cea mai severă după primăvara lui 2020.