Dennis Man Parma valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Duminica 07 Noiembrie 2021, 16:53
Data actualizarii: Duminica 07 Noiembrie 2021, 17:02

Parma nu a avut nicio șansă în fața lui Lecce, în etapa a douăsprezecea din Serie B.

Parma, cu Mihăilă titular și Man pe banca de rezerve, a fost umilită de Lecce, scor 4-0, în deplasare, în etapa a douăsprezecea din Serie B.

Primul gol al partidei a fost marcat de Coda, în mintului 16, care avea să mai marcheze în două rânduri până la finalul meciului, în minutele 31 și 44. Celălalt gol al gazdelor a fost marcat de Strefezza, în minutul 37. S-a încheiat 4-0.

Așadar, Lecce oprește seria bună a Parmei, care legase două victorii în ultimele două etape și urcă pe locul doi în clasament, cu 23 de puncte, unul mai puțin decât liderul Brescia. De partea cealaltă, Parma ocupă locul 13 în clasament (16 puncte) și este mai aproape de retrogradare decât de promovarea în Serie A.

Aflat încă din primul minut pe teren, Mihăilă a fost schimbat în minutul 67 al meciului, iar în locul său a intrat Coulibaly. Man a rămas pe întreaga durată a meciului pe bancă.