”Egoist în exces” / ”Cel mai periculos”. Ce note au primit Man și Mihăilă după Parma - Monza 0-0

parma - monza Monza Parma Serie B Italia Dennis Man
Data publicarii: Duminica 17 Octombrie 2021, 20:07
Data actualizarii: Duminica 17 Octombrie 2021, 20:10

Parma, cu Dennis Man și Valentin Mihăilă în teren, nu a reușit să câștige în ultima etapă de Serie B, scor 0-0 cu Monza.

Dacă Man a fost înlocuit în minutul 83 cu Ange Yoan Bonny, Vali Mihăilă a fost integralist și a primit cuvinte de laudă din partea jurnaliștilor italieni de la tuttomercatoweb.

Man a risipit o situație importantă pentru Parma în finalul primei reprize și a fost ”taxat”.

Ce note au primit Man și Mihăilă după Parma - Monza 0-0

„Mai multe șanse vin de la el, dar este egoist în exces în anumite situații. A cântărit eroarea sa din fața porții de la finalul primei reprize”, au scris jurnaliștii italieni despre Dennis Man, care a fost notat cu 5,5.

”Cel mai periculos din echipa lui, cu câteva blocaje importante și o bară transversală”, mai scrie sursa citată despre Mihăilă, care a primit nota 6,5.

Parma a ajuns la cinci meciuri consecutive fără victorie în Serie B și este pe locul 12, cu zece puncte, după opt etape.

În următoarea etapă, echipa celor doi români se va deplasa pe terenul celor de la Reggina.