VIDEO I-a lăsat mască! Reacția comentatorilor chinezi la golul superb marcat de Stanciu pentru Wuhan Three Towns

Wuhan Three Towns Nicolae Stanciu Stranieri Nicolae Stanciu
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Marti 27 Decembrie 2022, 17:58
Data actualizarii: Marti 27 Decembrie 2022, 18:11

Nicolae Stanciu s-a numărat printre marcatori în victoria obținută de Wuhan Three Towns, scor 2-0, în fața celor de la Zhejiang Professional, în etapa a 33-a, penultima.

Reușita superbă a internaționalului român în minutele de prelungire ale primei reprize (45+5) i-a făcut pe comentatorii chinezi să se entuziasmeze.

Nicolae Stanciu (29 de ani) , care a fost integralist în acest meci, a ajuns la 11 goluri marcate în acest sezon şi 11 pase decisive furnizate.

• Nicolae Stanciu

Wuhan Three Towns, lider în China cu o etapă înainte de finalul sezonului

Înaintea ultimei etape, Wuhan Three Towns conduce în clasament, cu 75 puncte (golaveraj 88-28), urmată de Shandong Taishan, 75 puncte (84-29), pe locul al treilea fiind Zhejiang Professional, cu 62 puncte.

În ultima etapă, pe 31 decembrie, Wuhan Three Towns o va înfrunta pe Tianjin Jinmen Tiger, iar Shandong Taishan pe Beijing Guoan. De remarcat că ambele adversare au pierdut la ''masa verde'' partidele de marţi.