VIDEO Ronaldo Deaconu a marcat un gol spectaculos în poarta echipei lui Costel Gâlcă, la un minut de la intrarea pe teren

Ronaldo Deaconu Costel Galca Stranieri Ronaldo Deaconu
Data publicarii: Duminica 22 Octombrie 2023, 17:35
Data actualizarii: Duminica 22 Octombrie 2023, 17:38

Radomiak Radom, echipa lui Costel Gâlcă, a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul cu cei de la Korona, echipa românului Ronaldo Deaconu.

Radomiak a deschis scorul în minutul 63 al meciului prin Castaneda, din pasa lui Wolski, însă nu a stat prea mult la conducerea meciului.

În minutul 70, Czyzycki i-a cedat locul pe gazon românului Ronaldo Deaconu, are a avut nevoie de un singur minut pentru a-și trece numele pe lista marcatorilor.

Godinho l-a găsit excelent în careu pe Ronaldo Deaconu, care l-a învins pe portarul Posiadala, cu un șut plasat din interiorul careului de 16 metri.

Radomiak Radom - Korona, scor 1-1

S-a încheiat 1-1, iar în urma acestui rezultat Radomiak Radom se clasează pe locul opt (cu 15 puncte), în timp ce Korona ocupă poziția a 13, cu 11 puncte.

Etapa următoare, echipa lui Costel Gâlcă va juca în deplasare la Zaglebie, duminică, de la ora 13:30. De partea cealaltă, Korona va primi vizita lui Puszcza, vineri, de la ora 19:00.