Romeo Surdu are cea mai buna perioada din cariera! A dat golul victoriei si a castigat finala Cupei in Cipru!

Romeo Surdu AEL Limassol Apollon Limassol Stranieri
Data publicarii: Joi 23 Mai 2013, 06:30
Data actualizarii: Miercuri 22 Mai 2013, 23:22

►Froch traieste visul interzis al lui Bute! Froch vs Kessler, sambata 21:30, in direct Sport.ro si Voyo.ro!

Romeo Surdu nu a plecat in cele mai bune relatii din Liga 1, daca ne gandim la 'simpatia' fanilor din Giulesti, pe care nu i-a impresionat prin golurile sale.

Insa in Cipru si-a revenit. A marcat pentru echipa sa, Apollon Limassol, la 1-0, in ultimele minute ale finalei de Cupa a Ciprului. A fost 1-0 in min 95, apoi Surdu a marcat din penalty, in min. 118.

In ultimul minut a inscris si adversara AEL Limassol, inutil pentru a mai duce meciul la loviturile de departajare.

Pana la urma s-a terminat 2-1 pentru echipa lui Surdu. Apollon Limassol a castigat pentru a saptea oara in istorie Cupa Ciprului.