Reusita FABULOASA sub ochii lui Stanciu! Arbitrul NU a vrut sa o anuleze cu VAR dupa ce a vazut reluarea! Cum a putut sa inscrie

Autor: Sport.ro
Vineri 01 Martie 2019, 21:22

Arbitrul a fost atat de fermecat de reusita incat nu a vrut sa anuleze golul cu VAR!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Nicolae Stanciu a inceput ca rezerva meciul cu Al Ittihad de vineri seara din Arabia Saudita - romanul a fost trimis pe teren la 0-0, in minutul 69, iar meciul s-a animat! Mai intai a deschis scorul Romario Da Silva cu o lovitura de cap pentru Al Ittihad, la un minut dupa intrarea lui Stanciu!

A venit insa faza din minutul 78 - Al Soma a primit mingea in careu, a preluat pe piept si apoi a trimis o foarfeca senzationala sub bara! Jucatorii oaspetilor au acuzat hent la preluarea lui Al Soma, moment in care arbitrul a verificat reusita cu ajutorul sistemului VAR. A ales sa o valideze.

Astfel, Al Soma devine unul dintre candidatii seriosi la golul anului dupa executia fantastica! Scorul final a fost 1-1.

Stanciu se simte excelent in Arabia Saudita la Al Ahli si este pe lista stranierilor convocati de Cosmin Contra pentru dubla cu Suedia si Feroe.