Stanciu, din nou in prim-plan la Al Ahli! A dat pasa de gol, dar echipa sa a pierdut neasteptat! VIDEO

Data publicarii: Miercuri 20 Februarie 2019, 19:17
Data actualizarii: Miercuri 20 Februarie 2019, 19:22

Al Ahli a ratat sansa de o a depasi pe Al Shabab, echipa lui Marius Sumudica, Constantin Budescu si Valerica Gaman.

Nicolae Stanciu se simte excelent la Al Ahli - dupa ce a marcat un gol superb in Liga Campionilor, Stanciu a dat o pasa de gol in partida cu Al Fateh de astazi. Stanciu a batut excelent cornerul de la reusita lui Muhannad Asiri din minutul 73.

Cei de la Al Fateh, locul 7 in clasament, au deschis scorul in minutul 7. Asiri a egalat din pasa lui Stanciu, pentru ca in minutul 90 sa vina reusita de 2-1 a aceluiasi Almajhad!

Partida a fost prelungita cu 6 minute insa Al Ahli nu a reusit sa egaleze si ramane cu 36 de puncte, cu unul mai putin decat Al Shabab. Lider este Al Hilal cu 49 de puncte.