GOL SEN-ZA-TIO-NAL marcat de Stanciu! Prima reusita, impotriva lui Reghecampf! Cum a putut sa inscrie dintr-o pozitie IMPOSIBILA

Nicolae Stanciu Al Ahli Al Wasl - Al Ahli gol Nicolae Stanciu Nicolae Stanciu Al Ahli Stranieri GOL SEN-ZA-TIO-NAL marcat de Stanciu! Prima reusita pentru roman la Al-Ahli i-a lasat masca pe arabi | VIDEO
Data publicarii: Sambata 16 Februarie 2019, 17:10
Data actualizarii: Sambata 16 Februarie 2019, 17:39
Nicolae Stanciu a reusit sa marcheze primul sau gol pentru Al-Ahli.

Nicolae Stanciu s-a transferat de la Sparta Praga la Al-Ahli si a marcat primul sau gol.

Reusita a venit in minutul 66 in confruntarea cu Al Wasl, echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf, in Liga Campionilor.

Stanciu a sutat fabulos din afara careului de 16 metri, iar balonul s-a dus direct la vinclu! Al Wasl conducea cu 1-0 in acel moment. Djaniny a marcat la 6 minute distanta pentru 2-1 pentru Al Ahli, pentru ca brazilianul Caio sa egaleze din penalty pentru echipa lui Laurentiu Reghecampf in minutul 88. Scorul final a fost 2-2, returul urmand sa aiba loc pe 25 februarie.