Respect MAXIM! Cel mai tare meci pentru romanul de la Stuttgart si cea mai tare faza! Bogatii de la Bayern au ramas MASCA! Ce a facut Alex Maxim:

Alexandru Maxim Bayern Munchen Germania VfB Stuttgart Stranieri
Data publicarii: Duminica 02 Iunie 2013, 10:54
Data actualizarii: Duminica 02 Iunie 2013, 10:55

Chiar daca a pierdut cel mai frumos meci de cand e in Germania - finala Cupei, 2-3 cu Bayern - Maxim a facut o faza de toata frumusetea, cu care a impresionat castigatoarea CL.

Maxim a incercat o semifoarfeca, in minutul 8 din prima repriza. Mingea a venit din dreapta, direct la el, a lovit bine, insa nu suficient cat sa-l invinga pe portar. La finalul reprizei a fost considerat de mai multe siteuri de profil, ca jucatorul cu cea mai buna evolutie din echipa lui Stuttgart.

Chiar si asa, Maxim nu a ramas pe teren pana la final, fiind inlocuit in minutul 60. Tot pana la final, Bayern, care a condus si cu 3-0, a castigat Cupa Germaniei, cu 3-2, in cel mai bun sezon din istoria clubului - Cupa, Campionat si Liga Campionilor.

Chiar daca a marcat doar o data in Germania, Alex Maxim este bine vazut si oamenii din conducere au mare incredere in el. Intr-un interviu dat zilele trecute vorbea despre perioada in Germania drept cea mai buna din viata sa, pe toate planurile.