FOTO ȘI VIDEO Răzvan Lucescu, ”executat” în Conference League în doar 20 de minute de un jucător de Liga 2 din România!

Bilal Bari Concordia Chiajna Levski Sofia PAOK Salonic Razvan Lucescu Stranieri
Cătălin Parfene
Data publicarii: Vineri 22 Iulie 2022, 10:32
Data actualizarii: Vineri 22 Iulie 2022, 11:03

PAOK Salonic, echipa antrenată de tehnicianul român, a pierdut cu 0-2 prima manșă cu Levski Sofia, unul dintre marcatori fiind Bilal Bari, atacant trecut pe la Concordia Chiajna.

Una dintre surprizele serii de joi din turul 2 preliminar al Conference League a fost rezultatul meciului Levski Sofia - PAOK Salonic, 2-0 pentru gazde, care abia au reușit să aibă cinci jucători de câmp pe banca de rezerve din cauza numeroaselor accidentări.

Echipa lui Răzvan Lucescu, sfertfinalistă în precedenta ediție a competiției, a primit golurile în primele 20 de minute ale întâlnirii de pe stadionul ”Georgi Asparuhov”!

Bilal Bari, 3 goluri în sezonul jucat în Liga 2 pentru Concordia Chiajna

Brazilianul Welton a deschis scorul după doar câteva secunde, iar cel care a stabilit scorul final a fost Bilal Bari, un atacant marocan de 24 de ani născut în Franța care în sezonul 2019-2020 a evoluat în Liga 2 din România, la Concordia Chiajna

Bari contribuise decisiv și la prima reușită la sofioților, forțându-l pe grecul Kargas să respingă aiurea o minge degajată de portarul lui Levski.

După 23 de meciuri jucate la Chiajna în campionat și cupă și 3 goluri marcate, atacantul format la Lens s-a transferat în Bulgaria, la Montana, iar de anul trecut face parte din lotul lui Levski Sofia, cu care a câștigat Cupa.

Bari: ”Fanii au făcut o atmosferă nebună, vrem să câștigăm și în retur”

”2-0 nu este la fel ca 1-0, bineînțeles. Al doilea gol a fost foarte important pentru întreaga echipă. Stadionul a fost plin, fanii au făcut o atmosferă nebună.

Lucrurile sunt foarte diferite în cupele europene, am jucat împotriva unei formații cu experiență și va fi foarte dificil în retur, dar noi vrem să câștigăm și acolo”, a spus după meci Bari, citat de publicația bulgară TopSport.

Returul PAOK - Levski se va disputa joi, 28 iulie, la Salonic.