Răzvan Lucescu a fost învins în derby-ul orașului Salonic și titlul este din ce în ce mai departe!

Razvan Lucescu Alexandru Mitrita Aris Salonic Cristian Ganea PAOK Salonic Stranieri
Data publicarii: Luni 18 Aprilie 2022, 08:56
Data actualizarii: Luni 18 Aprilie 2022, 09:00

La învingătorii de la Aris fundașul stânga Cristian Ganea a fost integralist, în timp ce la PAOK Alexandru Mitriță a jucat 74 de minute.

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi la care evoluează Alexandru Mitriţă, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa lui Cristian Ganea, Aris Salonic, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei.

Golul a fost marcat de Doukoure, în minutul 17. Ganea a fost integralist la gazde, în timp ce la oaspeţi Mitriţă a jucat până în minutul 74. În minutul 71, de la PAOK a fost eliminat Mihaj.

PAOK Salonic ocupă locul doi în clasament, cu 59 de puncte, în timp ce Aris este pe 3, cu 53 de puncte. Lider este Olympiakos, care are 71 de puncte.